1. DE BACKER Bert SKIL-SHIMANO 03:54:01
2. ZEN Jean PALMANS CRAS
3. DRESSER-LEHNHOF Frank CCI DIFFERDANGE :00:03
4. COCQUYT Nicky QIN CYCLING TEAM :00:24
5. KRUOPIS AIDIS UTENOS
6. FLAHAUT Denis LANDBOUWKREDIET-COLNAGO
7. CAETHOVEN Steven LANDBOUWKREDIET
8. AMORISON Frédéric LANDBOUWKREDIET
9. DOCKX Gert TEAM COLUMBIA HTC
10. DE WILDE Sjef VERANDAS WILLEMS
11. KUYCKX Jan QIN CYCLING TEAM
12. DEWEER Jochen QIN CYCLING TEAM
13. FONDARD Romain LOTTO-BODYSOL P.C.W
14. REYNVOET Niels DAVO - LOTTO - DAVITAMON
15. HAGENAARS Luc CT P3 Transfer :00:27
16. VANBECELAERE Tom PALMANS-CRAS
17. WUYTENS Kim WETTERSE DAKWERKEN-AUTOGLAS WETTEREN CT
18. ONGENA Thomas PROFEL CYCLING TEAM
19. MERTENS Nick SCOTT USA CYCLING TEAM
20. BARBE Koen LANDBOUWKREDIET
21. VYTAUTAS Kaupas DIFFERDANGE
22. CALLEBAUT Cedric WIELERSPORTVER. ARTEVELDE VZW GENT
23. VAN BRAECKEL Kenny WETTERSE DAKWERKEN-AUTOGLAS WETTEREN CT
24. TOBYN HORTON
25. KAUPAS Gediminas WC SOENENS- JARTAZI-CONSTRUKT GLAS
26. PENNE Stijn SDC - ROGELLI CYCLING TEAM
27. LEWIS JOSEPH DRAPAC POECHE
28. SYDLIK BENJAMIN RV ENDSPURT 08 WUPPERTAL
29. VERHAEGEN Christophe FLEMISH CYCLING PROJECTS
30. FRANCKAERT Gregory ASFRA RACING TEAM
31. YDENS Andrew ROYAL CUREGHEM SPORTIF - BRUSSEL :00:30
32. RETSCHKE ROBERT CCI DIFFERDANGE
33. SCHULZ Philip COLBA-MERCURY-DOURPHONIE
34. BEULENS David WIELERSPORTVER. ARTEVELDE VZW GENT
35. VANDAMME Davy SDC - ROGELLI CYCLING TEAM
36. ONGENA Matthias PROFEL CYCLING TEAM
37. VAN LANCKER Dieter COLBA-MERCURY-DOURPHONIE
38. JI Cheng SKIL SHIMANO
39. VAN GREMBERGEN Kendric SDC - ROGELLI CYCLING TEAM
40. SCHOEP Glenn WIELERSPORTVER. ARTEVELDE VZW GENT
41. POLLOCK Rhys ALBURY-WODONGA
42. VAN HYFTE Steven DMC- CYCLING TEAM
43. HARONNIER Sébastien DIFFERDANGE
44. HALL Bradeley ATOMIC BROOKS
45. VERCRUYCE Jim COLBA-MERCURY-DOURPHONIE
46. RYCKAERT Johan COLBA-MERCURY-DOURPHONIE
47. PATTEN Daniel ASFRA RACING TEAM
48. VANNEVEL Dries VL TECHNICS - ABUTRIEK CYCLING TEAM
49. FRANCOIS Jurgen PALMANS-CRAS
50. HELMINEN Matti VLAAMS-BRABANTSE AFDELING
51. EGIDIJUS Juodvalkis PALMANS CRAS
52. TESSEUR Kim ROCK WERCHTER-CHOCOLADE JACQUES C.T.
53. JORY Chris ASFRA RACING TEAM
54. VAN DE MAELE Glenn VL TECHNICS - ABUTRIEK CYCLING TEAM
55. JIN Longe SKILL SHIMANO :00:34
56. ROOSSENS François LOTTO-BODYSOL P.C.W.
57. LAVA Kevin WIELERSPORTVER. ARTEVELDE VZW GENT
58. VISSERS JOB
59. VAN ROOSBROECK Patrick WIMI-GAMES - ST MARTINUS CT - KERKSKEN
60. NORRIS Lachlan DRAPAC PORSCHE CYCLING
61. COMMINETTE Jean Michel COLBA-MERCURY-DOURPHONIE
62. LOVELOCK JONATHAN HAWTHORN
63. ABRAHAM Daniel MARCO POLOL
64. MORTON Angus DRAPAC PORSCHE CYCLING
65. ANNAERT Vincent WETTERSE DAKWERKEN-AUTOGLAS WETTEREN CT
66. VANGHEEL Timothy PALMANS-CRAS
67. GOESINNEN FLORIS SKILL SHIMANO
68. OMLOOP Geert PALMANS-CRAS
69. COPPENS Matthias KEUKENS REDANT CYCLING TEAM
70. VAN DEN BOSCH Tom AA DRINK CYCLING TEAM
71. CARDOEN Henryk ASFRA RACING TEAM
72. MORTELMANS Stijn PALMANS-CRAS
73. TORFS Jef PROFEL CYCLING TEAM
74. VAN RUITENBEEK EMMANUEL TEAM KUOTA :00:47
75. WAGNER Robert SKIL SHIMANNO :00:49
76. ANDERSON John UNI CYCLE CLUB :00:52
77. COBBAERT Robby XCLUZIV CYCLING TEAM :00:56
78. PALMER Thomas DRAPAC :01:02
79. LAUWERS Stieven WETTERSE DAKWERKEN-AUTOGLAS WETTEREN CT :01:30
80. GORIS Rob PALMANS-CRAS :02:35