1 1 Søren Kragh Andersen Team Sunweb [Danmark] DEN 33 1:16:18 2:18 2:10 2:28 0
2 7 Søren Malling Siggaard Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 33 1:16:23 2:18 2:11 2:29 0
3 3 Matti BRESCHEL EF-Education-Drapac [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:12 2:30 0
4 9 Patrick Clausen Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:11 2:30 0
5 32 Nils Lau Nyborg Broge Cykle Klubben Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:41 0
6 36 Jes Steengaard Cykle Klubben Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:08 2:30 0
7 17 Aske Louring Vorre Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 1:04 4:38 0
8 48 Mads Andersen Team Vifra Kvickly Odder Junior [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:12 2:29 0
9 20 Rasmus Hestbek Lund Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:10 2:30 0
10 30 Frederik Lund Team OK Kvickly Odder [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:11 2:30 0
11 2 Casper Phillip Pedersen Aqua Blue Sport [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:13 2:30 0
12 24 Jacob Gye Madsen Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:41 0
13 47 Frederik Nybo Eriksen Team Herning CK Junior PB Look [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 2:14 2:30 0
14 6 Peter Haslund Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 33 1:17:41 2:21 1:02 4:21 0
15 33 Jeppe Tolbøll Haderslev Starup Cykelklub [Ukendt land] UKE 33 1:17:44 2:21 2:12 2:30 0
16 26 August Mors Poulsen Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:44 2:21 2:12 2:30 0
17 10 Sebastian Lander Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 33 1:17:44 2:21 2:11 2:30 0
18 51 William Blume Levy Team Børkop Cykler - Carl Ras R. [Danmark] DEN 33 1:17:44 2:21 2:12 2:30 0
19 25 Frederik Muff Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 33 1:17:50 2:21 2:14 2:31 0
20 15 Christian Moberg Jørgensen Team coloQuick [Danmark] DEN 33 1:18:16 2:22 2:11 2:51 0
DNF* 14 Mathias Alexander E. Larsen Team coloQuick [Danmark] DEN 31 2:23 1:30 3:43
DNF* 38 Michael Damm Kohberg Haderslev Starup Cykelklub [Danmark] DEN 28 2:34 2:21 2:59
DNF* 8 Jesper Mørkøv Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 19 2:25 2:16 2:37
DNF* 37 Mads Søgaard Mondrup Give Cykelklub [Danmark] DEN 19 2:25 2:15 2:38
DNF* 12 Andreas Hyldgaard Jeppesen Team Waoo [Danmark] DEN 16 2:21 2:13 2:47
DNF* 31 Sebastian Ryttersgaard Team OK Kvickly Odder [Danmark] DEN 15 2:26 2:18 2:32
DNF* 43 Peter Friis Løfstedt Team Herning CK Junior PB Look [Danmark] DEN 15 2:27 2:15 3:15
DNF* 51 Frederik Wandahl Team Børkop Cykler - Carl Ras R. [Danmark] DEN 15 2:27 2:17 2:32
DNF* 42 Sebastian Nielsen Team Herning CK Junior PB Look [Danmark] DEN 15 2:27 2:15 2:33
DNF* 44 Mikkel Bertelsen Team Herning CK Junior PB Look [Danmark] DEN 15 2:27 2:13 3:16
DNF* 29 Jannik Nedergaard Nielsen Team Herning CK Elite PB Look [Danmark] DEN 15 2:27 2:17 2:33
DNF* 41 Martin Bjerregaard Jensen Svendborg Mountainbike Klub [Danmark] DEN 14 2:29 2:20 2:43
DNF* 5 Stefan Djurhuus Riwal CeramicSpeed Cycling Team [Danmark] DEN 14 2:29 2:16 2:43
DNF* 52 Matias Gunnar Malmberg Team Børkop Cykler - Carl Ras R. [Danmark] DEN 14 2:29 2:20 2:45
DNF* 45 Marcus Holm Team Herning CK Junior PB Look [Danmark] DEN 14 2:29 2:19 2:46
DNF* 18 Rasmus Søgaard Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 14 2:29 2:20 2:49
DNF* 34 Asbjørn Koop Dalgaard Vejle Cykel Klub [Danmark] DEN 14 2:29 2:19 2:49
DNF* 28 Sebastian Rathje Andersen Team Herning CK Elite PB Look [Danmark] DEN 14 2:29 2:20 2:52
DNF* 16 Mikkel Beck Olsen Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 13 2:28 2:18 2:34
DNF* 39 Kasper Thomsen Herning Cykle Klub [Danmark] DEN 9 2:33 2:21 2:48
DNF* 40 Flemming Damgaard Andersen Holstebro Cycleclub af 1960 [Danmark] DEN 7 2:40 2:25 2:47
DNF* 19 Thomas Edemann Jensen Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 5 2:22 2:15 2:32
DNF* 35 Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub [Danmark] DEN 4 2:21 2:17 2:31
DNF* 21 Nikolaj Vejby Møller Team AURA Energi - CK Aarhus [Danmark] DEN 3 2:25 2:16 2:30
DNF* 49 Jakob Bødker Team Vifra Kvickly Odder Junior [Danmark] DEN 2 2:24 2:18 2:30 Sluiten