1 1 ORTS LLORET Felipe ESP CYCLO - CROSS TEAM TEIKA - GSPORT - BH M 24 1:04:24
2 8 ESTEBAN AGUERO Ismael ESP M 36 1:04:59
3 7 SUAREZ FERNANDEZ Kevin ESP NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM M 25 1:05:23
4 5 SWEECK Diether BEL PAUWELS SAUZEN – BINGOAL M 26 1:05:57
5 6 MENUT David FRA M 27 1:06:23
6 12 HERNANDEZ GUTIERREZ Aitor ESP M 37 1:06:30
7 103 MURIAS GARCIA Xabier ESP M 20 1:06:30
8 49 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka ESP M 32 1:06:44
9 4 DE BIE Sean BEL M 28 1:06:46
10 2 VANTHOURENHOUT Dieter BEL PAUWELS SAUZEN – BINGOAL M 34 1:07:53
11 16 JUNQUERA SAN MILLAN Mario ESP M 22 1:08:04
12 110 INGUANZO MACHO Gonzalo ESP CYCLO - CROSS TEAM TEIKA - GSPORT - BH M 18 1:08:10
13 109 TONEATTI Davide ITA M 18 1:08:21
14 128 VERBURG Luke NED M 18 1:09:03
15 129 GILLES Cyprien FRA M 19 1:09:29
16 101 FEIJOO ALBERTE Ivan ESP NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM M 20 1:09:44
17 108 SANCHEZ PRADO Miguel ESP M 18 1:09:52
18 105 MAINGUENAUD Tom FRA M 19 1:10:00
19 18 GOMEZ ELORRIAGA Iñigo ESP M 28 1:10:07
20 13 JUDELSON Max USA M 32 1:10:26
21 20 GARCIA MONTES Adrian ESP M 24 1:10:32
22 11 CONROY David IRL M 21 1:10:52
23 106 BENOIST Almenzo FRA M 20 1:10:57
24 130 DUJARDIN Brice FRA M 18 1:13:09
25 118 PEREZ SERDIO Julio ESP M 18 2 LAP
26 131 LE ROUX Alexandre FRA M 18 2 LAP
27 17 JUILIANO Andrew USA M 31 2 LAP
28 21 MUNITXA ARRINDA Jon ESP M 23 2 LAP
29 114 TELEÑA CORBETO Alfredo ESP M 19 2 LAP
30 15 ANIA GONZALEZ Daniel ESP NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM M 32 2 LAP
31 24 COTERILLO GONZALEZ Angel ESP M 22 2 LAP
32 104 ARANDA SANCHIS Adrian ESP M 21 3 LAP
33 10 BRADFORD-PARISH Kevin USA M 37 3 LAP
34 28 LIAÑO GARCIA Ramon ESP M 38 3 LAP
35 136 MEUSEN Tim NED M 23 3 LAP
36 51 HERNANDEZ GARCIA Carlos ESP M 35 3 LAP
37 25 LEON GUTIERREZ Joseba ESP M 42 3 LAP
38 133 DELMAS Théo FRA M 18 3 LAP
39 45 FERRER CERDA Miquel ESP M 30 3 LAP
40 115 TENO NAVARRO Edgar ESP M 19 3 LAP
41 112 EGUIA MONGE Daniel ESP M 18 3 LAP
42 117 NUÑEZ ORTIZ Cristian ESP M 19 4 LAP
43 37 URAIN ZABALA Zigor ESP M 43 4 LAP
44 122 CASCALES SANZ Jose Angel ESP M 19 4 LAP
45 27 TELEÑA CORBETO Jorge ESP M 26 4 LAP
46 111 CARRETERO MORENO Francisco ESP M 21 4 LAP
47 116 CASILLAS MARTIN Angel ESP M 18 4 LAP
48 22 POBLET DOT Albert ESP M 23 4 LAP
49 107 OCHANDO ESCUDERO Gabriel ESP M 19 4 LAP
50 125 GARMENDIA ETXEBERRIA Aitor ESP M 19 4 LAP
51 36 LAINZ ZABALA Jon ESP M 24 4 LAP
52 41 QUINCE ANDRES Luis Miguel ESP M 30 5 LAP
53 26 PEREZ SANCHEZ Pablo ESP M 22 5 LAP
54 127 PRIDA GOMEZ Juan Carlos ESP M 18 5 LAP
55 29 LOPEZ MARTINEZ Ivan ESP M 43 5 LAP
56 35 BLAS LANDA Daniel ESP M 43 5 LAP
57 113 DIEZ PRIETO Alonso ESP M 18 5 LAP
58 33 VILA VILA Joan ESP M 25 5 LAP
59 39 PAGES LAVANDERO Armand ESP M 35 5 LAP
60 32 URIARTE TORREALDAI Gorka ESP M 24 5 LAP
61 31 CULLELL ESTAPE Jorda ESP M 28 5 LAP
62 40 TESOURO RAMOS Roberto ESP M 31 5 LAP
63 44 SUAREZ FERNANDEZ Antonio ESP M 46 5 LAP
64 43 TOLEDO CORTES Alejandro ESP M 26 5 LAP
65 48 MORENO PINILLA Pablo ESP M 22 5 LAP
66 124 LOPEZ SAN JUAN Mario ESP M 21 6 LAP
67 34 SAN MIGUEL LOPEZ Jonatan ESP M 22 6 LAP
68 119 VALLE HOYO Nicolas ESP M 18 6 LAP
69 123 SOLER BORREGO Javier ESP M 18 6 LAP
70 137 MASA NOVO Alberto ESP M 18 6 LAP
71 134 GOMEZ ARANAGA Iker ESP M 18 6 LAP
72 121 CALATAYUD REIG Roberto ESP M 20 6 LAP
73 42 ELIZALDE ZUBILLAGA Asier ESP M 29 6 LAP
74 38 ANDA ORIVE Aritz ESP M 29 6 LAP
75 126 ANUNCIBAY GONZALEZ DE MATAUCO Gorka ESP M 18 6 LAP
76 30 GUTIERREZ ECHEZARRAGA Alexander ESP M 23 6 LAP
77 138 OTERO AMELIBIA Eneko ESP M 18 6 LAP
9 BOSMANS Wietse BEL M 28 DNF
135 CANAL BLANCO Carlos ESP M 18 DNF
102 LEGRAND Matthieu FRA M 21 DNF
3 PEETERS Yannick BEL PAUWELS SAUZEN – BINGOAL M 23 DNF
23 IGLESIAS FERNANDEZ Alejandro ESP M 37 DNF
50 CASTAÑO CARMONA Jhon Jairo COL M 24 DNF
120 UROZ BASTARDO Oihan ESP M 18 DNF Sluiten