1
JESPER
RASCH
ABLOC CT
24 NED 3h 22'32" 40.00
2
BARTLOMIEJ
PROC
SANTIC-WIBATECH
23 POL 3h 22'32" 30.00
3
DENNIS
VAN DER HORST
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
24 NED 3h 22'32" 25.00
4
MARCELI
BOGUSLAWSKI
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
25 POL 3h 22'32" 20.00
5
ADAM
KARL
23 HUN 3h 22'32" 15.00
6
TOM
LINDNER
P & S BENOTTI
21 GER 3h 22'32" 10.00
7
TONI
FRANZ
25 GER 3h 22'32" 5.00
8
MARTIN
PLUTO
ABLOC CT
24 LAT 3h 22'32" 3.00
9
MALTE
MASCHKE
19 GER 3h 22'32" 3.00
10
ITAMAR
EINHORN
25 ISR 3h 22'32" 3.00
11
OLAV
HJEMSÆTER
TEAM COOP
23 NOR 3h 22'32"
12
ARTHUR
LENNÉ
21 GER 3h 22'32"
13
MATEUSZ
KOSTANSKI
VOSTER ATS TEAM
23 POL 3h 22'32"
14
HÅKON LUNDER
AALRUST
TEAM COOP
24 NOR 3h 22'32"
15
JAMES
JOBBER
KUWAIT PRO CYCLING TEAM
28 GBR 3h 22'32"
16
JELLE
BOOTSVELD
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
23 NED 3h 22'32"
17
ESKIL
HUITING
19 NED 3h 22'32"
18
MAREK
DOLNÍČEK
TUFO - PARDUS PROSTEJOV
23 CZE 3h 22'32"
19
JACOB
MADSEN
33 DEN 3h 22'32"
20
ADEN JAMES
PATERSON
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
24 AUS 3h 22'32"
21
TOBIASZ
PAWLAK
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
27 POL 3h 22'32"
22
ROBIN
LOWIK
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
27 NED 3h 22'32"
23
TIM
WOLLENBERG
SANTIC-WIBATECH
22 GER 3h 22'32"
24
JOREN
BLOEM
ABLOC CT
23 NED 3h 22'32"
25
PAWEL
SZOSTKA
SANTIC-WIBATECH
24 POL 3h 22'32"
26
RICK
HEZEMAN
21 NED 3h 22'32"
27
DARIJUS
DŽERVUS
VOLTAS CYCLING TEAM
32 LTU 3h 22'32"
28
PETER
RICHTER
37 GER 3h 22'32"
29
TOMAS
KOPECKÝ
ABLOC CT
22 CZE 3h 22'32"
30
YUVAL
BEN MOSHE
23 ISR 3h 22'32"
31
EIRIK
LUNDER
GAZPROM-RUSVELO
23 NOR 3h 22'32"
32
ALBIN
HOFLUND
19 SWE 3h 22'32"
33
MACIEJ
PATERSKI
VOSTER ATS TEAM
36 POL 3h 22'32"
34
JOHAN
RAVNØY
TEAM COOP
19 NOR 3h 22'32"
35
TIM
BIERKENS
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
23 NED 3h 22'32"
36
NORBERT
BANASZEK
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
25 POL 3h 22'32"
37
TOMASZ
BUDZINSKI
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
24 POL 3h 22'32"
38
BALÁZS
RÓZSA
27 HUN 3h 22'32"
39
ZSOLT
ISTLSTEKKER
24 HUN 3h 22'32"
40
PATRICK
HALLER
SANTIC-WIBATECH
25 GER 3h 22'32"
41
TOBIAS
NOLDE
P & S BENOTTI
24 GER 3h 22'32"
42
GIOVANNI
SCHMIEDER
20 GER 3h 22'32"
43
JOZEF
MANK
23 POL 3h 22'32"
44
FELIX FOG HOLST
LARSEN
19 DEN 3h 22'32"
45
OLEGAS
IVANOVAS
VOLTAS CYCLING TEAM
20 LTU 3h 22'32"
46
ROI
WEINBERG
22 ISR 3h 22'32"
47
GUY
SAGIV
28 ISR 3h 22'32"
48
SZYMON
POMIAN
20 POL 3h 22'32"
49
NADAV
RAISBERG
21 ISR 3h 22'32"
50
SVEN
REDMANN
21 GER 3h 22'32"
51
MATEUSZ
CYWINSKI
19 POL 3h 22'32"
52
MORITZ
CZASA
20 GER 3h 22'32"
53
PETR
KOVAŘČÍK
TUFO - PARDUS PROSTEJOV
19 CZE 3h 22'32"
54
ISAK
MAGNUSSON
19 SWE 3h 22'32"
55
SZYMON
REKITA
VOSTER ATS TEAM
28 POL 3h 22'32"
56
TORE ANDRE AASE
VABØ
TEAM COOP
24 NOR 3h 22'32"
57
LAURIN
DRESCHER
20 GER 3h 22'32"
58
IMMANUEL
STARK
P & S BENOTTI
28 GER 3h 22'32"
59
FILIP
PROKOPYSZYN
VOSTER ATS TEAM
22 POL 3h 22'32"
60
WOJCIECH
PSZCZOLARSKI
TUFO - PARDUS PROSTEJOV
31 POL 3h 22'32"
61
MARCUS
BURNETT
KUWAIT PRO CYCLING TEAM
24 GBR 3h 22'32"
62
STEFAN
PÖLL
36 AUT 3h 22'32"
63
MATEUSZ
MANOWSKI
23 POL 3h 22'32"
64
JAN
FIJAK
22 POL 3h 22'32"
65
GERGELY
KISS
41 HUN 3h 22'32"
66
ADRIAN
LATOCHA
19 GER 3h 22'47"
67
ONDŘEJ
PETR
TUFO - PARDUS PROSTEJOV
25 CZE 3h 22'47"
68
CHIEL
SCHULTEN
23 NED 3h 22'47"
69
ALEKSANDER
KRUKOWSKI
20 POL 3h 22'47"
70
ANDRÁS
SZATMÁRY
32 HUN 3h 22'47"
71
MORTEN
GADGAARD
31 DEN 3h 22'47"
72
ANTTI-JUSSI
JUNTUNEN
ABLOC CT
23 FIN 3h 22'47"
73
JONAS
SONNLEITNER
SANTIC-WIBATECH
25 GER 3h 22'47"
74
ADRIAN
BANASZEK
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
29 POL 3h 22'47"
75
STIJN
APPEL
ABLOC CT
26 NED 3h 22'47"
76
MEHDI
TIGRINE
KUWAIT PRO CYCLING TEAM
36 BEL 3h 22'47"
77
RADEK
VLČEK
TUFO - PARDUS PROSTEJOV
19 CZE 3h 22'47"
78
JOPPE
DE HEIJ
20 NED 3h 23'01"
79
CONSTANTIN
KASTERICH
23 GER 3h 23'12"
80
ALAN
BANASZEK
HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
25 POL 3h 23'18"
81
JONAS
SØRENSEN
21 DEN 3h 23'24"
82
JAN
KRUKOWSKI
23 POL 3h 23'36"
83
OLAV
WALLINGA
25 NED 3h 23'36"
84
KAROL
KUSY
19 POL 3h 23'36"
85
MACIEJ
NOCEN
21 POL 3h 23'36"
86
TIM
OELKE
P & S BENOTTI
21 GER 3h 23'45"
87
PIOTR
PEKALA
SANTIC-WIBATECH
24 POL 3h 24'05"
88
ERIC
LUTTER
P & S BENOTTI
21 GER 3h 24'05"
89
SZYMON
JANICKI
20 POL 3h 24'05"
90
FILIP
BIERNACKI
21 POL 3h 24'12"
91
JOKŪBAS
ZDANEVIČIUS
VOLTAS CYCLING TEAM
32 LTU 3h 24'30"
92
FREDERIK
THOMSEN
22 DEN 3h 24'44"
93
MAARTEN
LUBBERS
24 NED 3h 24'44"
94
BELA
WAWRO
19 GER 3h 24'44"
95
WOUTER
VAN DE WEERDHOF
ALLINQ CONTINENTAL CYCLINGTEAM
20 NED 3h 24'44"
96
MAGNUS
NIELSEN
19 DEN 3h 24'44"
97
MICHAL
RZACA
19 POL 3h 24'59"
98
SZYMON
KRAWCZYK
VOSTER ATS TEAM
24 POL 3h 25'12"
99
KACPER
BARTKOWSKI
21 POL 3h 25'44"
100
YURII
SHCHERBAN
19 UKR 3h 25'56"
101
JAKUB
SOSZKA
21 POL 3h 26'10"
102
NICHOLAS
THORØE-HANSEN
21 DEN 3h 26'28"
103
JAKOB
SCHMIDT
P & S BENOTTI
21 GER 3h 26'28"
104
DAMIAN
PAPIERSKI
VOSTER ATS TEAM
22 POL 3h 26'28"
105
OSCAR
MUNK-OLSEN
19 DEN 3h 28'41"
106
RASMUS
OLSEN
19 DEN 3h 28'41"
ANDRÉ
DREGE
TEAM COOP
23 NOR DNF
PAULIUS
ŠIŠKEVIČIUS
VOLTAS CYCLING TEAM
29 LTU DNF
DAWID
MIGAS
23 POL DNF
POLYCHRONIS
TZORTZAKIS
KUWAIT PRO CYCLING TEAM
33 GRE DNS Sluiten