1 Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems 3.20.27
2 Roman Peter (Swi) Team Seeland Mixed
3 Sascha Urweider (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon
4 Phillip Thuaux (Aus) Team Cyclingnews.com Down Under
5 Ralph Näf (Swi) Bike Team Mixed
6 Hubert Schwab (Swi) Team Mega-Bike-Bh Bikes 0.02
7 Jan Brunner (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon
8 Daniel Schnider (Swi) Phonak Hearing Systems 0.08
9 Andreas Dietziker (Swi) Team Atzmännig-Koga Miyata 0.58
10 Maxime Beney (Swi) Team Mega-Bike-Bh Bikes
11 Eric Lievens (Bel) Team Cyclingnews.com Down Under
12 Johann Tschopp (Swi) Phonak Hearing Systems
13 Andrea Del Biaggio (Swi) Team Seeland Mixed
14 Jörg Peter (Swi) Team Seeland Mixed
15 Sven De Weerdt (Bel) Team Cyclingnews.com Down Under
16 Jonas Blum (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon
17 Stefan Trafelet (Swi) Gs Rufalex
18 Grégory Devaud (Swi) Team Seeland Mixed
19 Cameron Jennings (Aus) Team Cyclingnews.com Down Under
20 Oran Locatelli (Fra) As Chambery-Morteau
21 Yves Portmann (Swi) Team Macandia-Kewa-Rad-Vc Gippi
22 Laurent Arn (Swi) Hadimec
23 Patrick Gassmann (Swi) Hadimec 1.16
24 Alexander Aeschbach (Swi) Team Seeland Mixed 2.55
25 Silvio Bundi (Swi) Bike Team Mixed 3.36
26 Christian Heule (Swi) Team Macandia-Kewa-Rad-Vc Gippi 6.35
27 Manuel Widmer (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon 6.37
28 Dominik Girsberger (Swi) Gs Rufalex
29 Thomas Frischknecht (Swi) Bike Team Mixed 6.58
30 Markus Schmidig (Swi) Team Seeland Mixed
31 Manuel Rhyn (Swi) Team Seeland Mixed
32 Roland Reiser (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon
33 Florian Stalder (Swi) Team Atzmännig-Koga Miyata
34 Kamil Ausbuher (Cze) Team Tschechien
35 Nicolas Fischer (Swi) Team Mega-Bike-Bh Bikes
36 Josef Soukup (Cze) Team Tschechien
37 Mathieu Delaroziere (Fra) As Chambery-Morteau
38 Stephan Widmer (Swi) Gs Rufalex
39 Ueli Nauer (Swi) Team Atzmännig-Koga Miyata
40 Marcel Klaus (Swi) Team Macandia-Kewa-Rad-Vc Gippi
41 Marco Hartmann (Swi) Cta-Giant-Good Sport
42 Steve Grossenbacher (Swi) Hadimec
43 Jan Richter (Ger) Team Hygia-Koga
44 Nicolas Prin (Fra) As Chambery-Morteau
45 Robbie Williams (Aus) Team Cyclingnews.com Down Under
46 Gregor Gut (Swi) Team Seeland Mixed
47 Jan Ramsauer (Swi) Team Macandia-Kewa-Rad-Vc Gippi
48 Damian Reichlin (Swi) Hadimec
49 Steve Bovay (Swi) Hadimec
50 Simon Schärer (Swi) Team Mega-Bike-Bh Bikes
51 Romann Gugger (Swi) Team Macandia-Kewa-Rad-Vc Gippi
52 Marcel Schilliger (Swi) Hadimec
53 Thomas Zahnd (Swi) Bike Team Mixed
54 Daniel Paradis (Swi) Team Seeland Mixed
55 Peter Oeschger (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon
56 Raffael Schmid (Swi) Cta-Giant-Good Sport
57 Joshua Flemming (Aus) Team Cyclingnews.com Down Under
58 Emmanuel Bonnot (Fra) As Chambery-Morteau 7.10
59 Sandro Germann (Swi) Team Hörmann 2004 9.17
60 Simon Zahner (Swi) Gs Saeco-Romer's-Wetzikon 13.12
61 Patrick Sala (Swi) Hadimec Sluiten