41 Gabriele Balducci (Ita) 52 David Kopp (Ger)
42 Antonio Bucciero (Ita) 53 Stefan Kupfernagel (Ger)
43 Nicola Gavazzi (Ita) 54 Stefan Schumacher (Ger)
44 Jörg Ludewig (Ger) 55 Peter Magyrosi (Ger)
45 Andreas Matzbacher (Aut) 56 Christophe Von Kleinsorgen (Ger)
46 Stefano Casagranda (Ita)
51 Björn Glasner (Ger)
Team Comnet-Senges Volksbank Ideal Leingruber
61 Frank Dressler (Ger) 71 Peter Presslauer (Aut)
62 Markus Ganser (Ger) 72 Pasca Hungersbühler (Swi)
63 Robert Retschke (Ger) 73 Fraser MacMaster (NZl)
64 Corey Sweet (Aus) 74 Harald Morscher (Aut)
65 Wolfram Wiese (Ger) 75 Jean Nuttli (Swi)
66 Karsten Vogel (Ger) 76 Rene Weissinger (Ger)
Wiesenhof/Ed'system ZVVZ De Nardi
81 Roman Bronis (Svk) 91 Enrico Grigoli (Ita)
82 David Kupka (Cze) 92 Matej Jurco (Svk)
83 Carsten Podlesch (Ger) 93 Devis Miorin (Ita)
84 Martin Müller (Ger) 94 Rafael Nuritdinov (Uzb)
85 Lubor Tesar (Cze) 95 Antonio Rizzi (Ita)
86 Roberto Lochowski (Ger) 96 Mirco Lorenzetto (Ita)
T-Mobile Team Vini Caldirola-Nobili Rubinetterie
101 Rolf Aldag (Ger) 111 Patrick Calcagni (Swi)
102 Santiago Botero Echevery (Col) 112 Simone Masciarelli (Ita)
103 Andreas Klöden (Ger) 113 Marco Gili (Ita)
104 Andreas Klier (Ger) 114 Gian Paolo Cheula (Ita)
105 Steffen Wesemann (Ger) 115 Paol Longo-Borghini (Ita)
106 Erik Zabel (Ger) 116 Mauro Zinetti (Ita)
Team L.P.R.-Piacenza Management SRL Domina Vacanze
141 Adam Wadecki (Pol) 151 Thomas Liese (Ger)
142 Tomasz Brozyna (Pol) 152 Patrick Holsche (Ger)
143 Pawel Jereczek (Pol) 153 Ronny Lauke (Ger)
144 Krzysztof Krzywy (Pol) 154 Gregor Willwohl (Ger)
145 Bartosz Huzarski (Pol) 155 Thorsten Rund (Ger)
146 Michal Pawlyta (Pol) 156 Timo Scholz (Ger)
R.A.G.T. Semences-MG Rover Team Hygia-Koga/RSH
161 Guillaume Auger (Fra) 171 Sebastian Freese (Ger)
162 Eric Berthou (Fra) 172 Dennis Haueisen (Ger)
163 Pierre Bourquenoud (Swi) 173 Jan Pockrandt (Ger)
164 Gilles Bouvard (Fra) 174 Udo Müller (Ger)
165 Klaus Mutschler (Ger) 175 Jan Richter (Ger)
166 Bruno Thibout (Fra) 176 Robert Sczepurek (Ger)