1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 2:16:53
2 Rico Rogers (NZl) Swan Hill Rural City Council 0:00:23
3 Nicholas Walker (Aus) Jayco/VIS/QAS
4 Scott Law (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
5 Patrick Shaw (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
6 Joel Pearson (Aus) Genesys Wealth Advisers
7 Harrif Saleh (Mas) Malaysian National Team
8 Stuart Shaw (Aus) Drapac Professional Cycling
9 Alexander Ray (Aus) Hyster - Total Rush
10 Kane Walker (Aus) Apollo Bicycles
11 Shahrul Amin (Mas) Malaysian National Team
12 Akmal Amrum (Aus) Mildura Rural City Council
13 Zamri Saleh (Mas) Malaysian National Team
14 Eric Sheppard (Aus) Jayco/VIS/QAS
15 Jack Beckinsale (Aus) New South Wales Instutite of Sport
16 Rick Sanders (Aus) Jayco/VIS/QAS
17 Anthony Giacoppo (Aus) Plan B Racing Team
18 James Mowatt (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
19 Christopher D'Amelio (Aus) Apollo Bicycles
20 Richard Lang (Aus) Jayco Skins
21 Matthew Benson (Aus) Team SASI Cycling
22 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers
23 Amir Rusli (Mas) Malaysian National Team
24 Will Tehan (Aus) Hyster - Total Rush
25 Ethan Kimmince (Aus) New South Wales Instutite of Sport
26 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
27 Rene Kolbach (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
28 Russell Gill (Aus) Swan Hill Rural City Council
29 Charles Howlett (Aus) search2retain-myteam2
30 Alexander Malone (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
31 Sam Rutherford (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
32 Jeremey Stephens (Aus) Blackpeloton
33 Steele Von Hoff (Aus) Genesys Wealth Advisers
34 James Hepburn (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
35 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush
36 Sam Davis (Aus) Plan B Racing Team
37 Cameron Peterson (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
38 Patrick Drapac (Aus) Drapac Professional Cycling
39 James Herd (Aus) Apollo Bicycles
40 Daniel Furmston (Aus) Plan B Racing Team
41 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers
42 Benjamin Hill (Aus) New South Wales Instutite of Sport
43 Sean Joyce (Aus) Blackpeloton
44 Mitchell Pearson (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
45 Damien Howson (Aus) Team SASI Cycling
46 Jason Allen (Aus) Hyster - Total Rush
47 Edward Bissaker (Aus) New South Wales Instutite of Sport
48 Jared Triggs (Aus) New South Wales Instutite of Sport
49 David Pell (Aus) Drapac Professional Cycling
50 Peter Spencer (Aus) GE Plumbing
51 Christoper Williams (Aus) Merida Australia Road Team
52 Timothy Walker (Aus) Genesys Wealth Advisers
53 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness
54 Stuart Smith (Aus) Jayco/VIS/QAS
55 Luis Trueba (Aus) Mildura Rural City Council
56 Neil Van Der Ploeg (Aus) search2retain-myteam2
57 David Edwards (Aus) Jayco/VIS/QAS
58 John Cornish (Aus) Genesys Wealth Advisers
59 Angus Morton (Aus) Drapac Professional Cycling
60 Aaron Donnelly (Aus) Jayco Skins
61 Gilbert Gutowski (Aus) Merida Australia Road Team
62 Jay Mccarthy (Aus) Jayco/VIS/QAS
63 James Northey (Aus) Blackpeloton
64 Mitchell Mulhern (Aus) Merida Australia Road Team
65 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling
66 Alexand Edmondson (Aus) Team SASI Cycling
67 Ghazali Hamid (Aus) Mildura Rural City Council
68 Andrew Roe (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
69 Fraser Northey (Aus) Team SASI Cycling
70 George Tansley (Aus) Team SASI Cycling
71 Andy Mcnab (Aus) search2retain-myteam2
72 Scot Cronly-Dillon (Aus) McDonagh Blake - Witness
73 Matthe Wheatcroft (Aus) Blackpeloton
74 Fergus Maclachlan (Aus) Swan Hill Rural City Council
75 Clayton Fettell (Aus) GE Plumbing
76 Brad Tilby (Aus) Blackpeloton
77 Courtney Black (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
78 Andrew Barlow (Aus) Blackpeloton
79 Jacob Sutherland (Aus) Hyster - Total Rush
80 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
81 Jared Rowney (Aus) GE Plumbing
82 Tristan Jones (Aus) Swan Hill Rural City Council
83 Chris Beeck (Aus) Plan B Racing Team
84 Chris Steffanoni (Aus) search2retain-myteam2
85 Patrick Lane (Aus) Jayco Skins
86 Timothy Decker (Aus) Team SASI Cycling
87 James Henry (Aus) Apollo Bicycles
88 Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team
89 Ben Cutajar (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
90 Scott McPhee (Aus) Team SASI Cycling
91 James Mcdulling (Aus) RACE - Fenton Green
92 Alex Carver (Aus) Jayco Skins
93 Rohan Dennis (Aus) Jayco Skins
94 Geoff Straub (Aus) McDonagh Blake - Witness
95 Fallanie Ali (Mas) Malaysian National Team
96 Elliott Wells (Aus) Plan B Racing Team
97 Trent Williams (Aus) Apollo Bicycles
98 Oliver Kent-Spark (Aus) RACE - Fenton Green
99 Angus Gale (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
100 Stephen Bomball (Aus) New South Wales Instutite of Sport
101 Jackson Law (Aus) New South Wales Instutite of Sport
102 Mark Isaacs (Aus) search2retain-myteam2
103 Brendan Brooks (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
104 Jason Rigg (Aus) Mildura Rural City Council
105 David Melville (Aus) Merida Australia Road Team
106 Matthew Werrell (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
107 Harry Rassie (Aus) RACE - Fenton Green
108 Louis Evangelista (Aus) GE Plumbing
109 Clive Silcock (Aus) Mildura Rural City Council
110 Michael Cupitt (Aus) Merida Australia Road Team
111 Sean Evangelista (Aus) GE Plumbing
112 David Treacy (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
113 Daniel Hopper (Aus) Swan Hill Rural City Council
114 Dale Scarfe (Aus) McDonagh Blake - Witness
115 Logan Mort (Aus) Blackpeloton 0:00:41
116 Trevor Griffiths (Aus) Apollo Bicycles
117 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 0:00:43
118 Liam Dove (Aus) Mildura Rural City Council 0:00:23
119 David Tozer (Aus) RACE - Fenton Green 0:01:33
120 Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers
121 Damian Harris (Aus) RACE - Fenton Green
122 Fakhrullah Alias (Mas) Malaysian National Team 0:00:23
DNS Alexander Smyth (Aus) search2retain-myteam2
Sprint 1 - Green Gully Town 1 Richard Lang (Aus) Jayco Skins 3 pts
2 Stuart Shaw (Aus) Drapac Professional Cycling 2
3 Patrick Shaw (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 1
Sprint 2 - Fairfield Laradoc P/ 1 Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers 3 pts
2 Anthony Giacoppo (Aus) Plan B Racing Team 2
3 Timothy Walker (Aus) Genesys Wealth Advisers 1
Sprint 3 - Merrybank 1 Christoper Williams (Aus) Merida Australia Road Team 3 pts
2 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers 2
3 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Sprint 4 - Caltex Depot 1 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 3 pts
2 James Williamson (Aus) Hyster - Total Rush 2
3 Chris Steffanoni (Aus) search2retain-myteam2 1
Sprint 5 - Green Gully Town 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 3 pts
2 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 2
3 Chris Steffanoni (Aus) search2retain-myteam2 1
Sprint 6 - Womboota Town Si 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 3 pts
2 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 2
3 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team 1
Sprint 7 - McKindlay's Riverin 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 3 pts
2 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 2
3 Joel Pearson (Aus) Genesys Wealth Advisers 1
Most aggressive rider 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 2 pts
Young riders 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 2:16:53
2 Scott Law (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:23
3 Harrif Saleh (Mas) Malaysian National Team
4 Alexander Ray (Aus) Hyster - Total Rush
5 Kane Walker (Aus) Apollo Bicycles
6 Shahrul Amin (Mas) Malaysian National Team
7 Eric Sheppard (Aus) Jayco/VIS/QAS
8 Jack Beckinsale (Aus) New South Wales Instutite of Sport
9 Rick Sanders (Aus) Jayco/VIS/QAS
10 James Mowatt (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
11 Matthew Benson (Aus) Team SASI Cycling
12 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers
13 Ethan Kimmince (Aus) New South Wales Instutite of Sport
14 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
15 Jeremey Stephens (Aus) Blackpeloton
16 James Hepburn (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
17 Sam Davis (Aus) Plan B Racing Team
18 Patrick Drapac (Aus) Drapac Professional Cycling
19 James Herd (Aus) Apollo Bicycles
20 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers
21 Benjamin Hill (Aus) New South Wales Instutite of Sport
22 Sean Joyce (Aus) Blackpeloton
23 Damien Howson (Aus) Team SASI Cycling
24 Edward Bissaker (Aus) New South Wales Instutite of Sport
25 Jared Triggs (Aus) New South Wales Instutite of Sport
26 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness
27 Stuart Smith (Aus) Jayco/VIS/QAS
28 David Edwards (Aus) Jayco/VIS/QAS
29 Angus Morton (Aus) Drapac Professional Cycling
30 Aaron Donnelly (Aus) Jayco Skins
31 Jay Mccarthy (Aus) Jayco/VIS/QAS
32 James Northey (Aus) Blackpeloton
33 Mitchell Mulhern (Aus) Merida Australia Road Team
34 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling
35 Alexand Edmondson (Aus) Team SASI Cycling
36 Ghazali Hamid (Aus) Mildura Rural City Council
37 Fraser Northey (Aus) Team SASI Cycling
38 George Tansley (Aus) Team SASI Cycling
39 Andy Mcnab (Aus) search2retain-myteam2
40 Fergus Maclachlan (Aus) Swan Hill Rural City Council
41 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
42 Patrick Lane (Aus) Jayco Skins
43 James Henry (Aus) Apollo Bicycles
44 Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team
45 Ben Cutajar (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
46 Scott McPhee (Aus) Team SASI Cycling
47 Alex Carver (Aus) Jayco Skins
48 Rohan Dennis (Aus) Jayco Skins
49 Oliver Kent-Spark (Aus) RACE - Fenton Green
50 Stephen Bomball (Aus) New South Wales Instutite of Sport
51 Jackson Law (Aus) New South Wales Instutite of Sport
52 Harry Rassie (Aus) RACE - Fenton Green
53 Louis Evangelista (Aus) GE Plumbing
54 Clive Silcock (Aus) Mildura Rural City Council
55 Dale Scarfe (Aus) McDonagh Blake - Witness
56 Trevor Griffiths (Aus) Apollo Bicycles 0:00:41
57 Liam Dove (Aus) Mildura Rural City Council 0:00:23
58 Fakhrullah Alias (Mas) Malaysian National Team
Teams 1 Hyster - Total Rush 6:51:25
2 Virgin Blue RBS Morgans 0:00:23
3 Malaysian National Team
4 Jayco/VIS/QAS
5 Genesys Wealth Advisers
6 Apollo Bicycles
7 Drapac Professional Cycling
8 New South Wales Instutite of Sport
9 Bike Bug North Sydney/Carroll & O
10 Plan B Racing Team
11 Swan Hill Rural City Council
12 Team SASI Cycling
13 Mildura Rural City Council
14 Blackpeloton
15 search2retain-myteam2
16 Jayco Skins
17 Merida Australia Road Team
18 GE Plumbing
19 McDonagh Blake - Witness
20 Shortis.com.au Cycling Team
21 RACE - Fenton Green
General classification after stage 3 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 6:23:28
2 Joel Pearson (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:00:21
3 Stuart Shaw (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:22
4 Richard Lang (Aus) Jayco Skins
5 Harrif Saleh (Mas) Malaysian National Team 0:00:28
6 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:00:30
7 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush 0:00:32
8 Rico Rogers (NZl) Swan Hill Rural City Council 0:00:33
9 Patrick Shaw (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:34
10 David Pell (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:35
11 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness 0:00:36
12 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:37
13 Alexander Ray (Aus) Hyster - Total Rush
14 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers
15 Nicholas Walker (Aus) Jayco/VIS/QAS 0:00:38
16 Scott Law (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:40
17 Zamri Saleh (Mas) Malaysian National Team
18 Steele Von Hoff (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:00:42
19 Timothy Walker (Aus) Genesys Wealth Advisers
20 Anthony Giacoppo (Aus) Plan B Racing Team 0:00:43
21 Rohan Dennis (Aus) Jayco Skins
22 James Mowatt (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:44
23 Christoper Williams (Aus) Merida Australia Road Team
24 Alexander Malone (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol 0:00:45
25 Eric Sheppard (Aus) Jayco/VIS/QAS
26 James Hepburn (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:46
27 Sam Davis (Aus) Plan B Racing Team
28 Daniel Furmston (Aus) Plan B Racing Team
29 Charles Howlett (Aus) search2retain-myteam2
30 Cameron Peterson (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
31 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
32 Jack Beckinsale (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:00:47
33 Kane Walker (Aus) Apollo Bicycles
34 Amir Rusli (Mas) Malaysian National Team
35 Shahrul Amin (Mas) Malaysian National Team
36 Akmal Amrum (Aus) Mildura Rural City Council
37 Christopher D'Amelio (Aus) Apollo Bicycles
38 Russell Gill (Aus) Swan Hill Rural City Council
39 Rene Kolbach (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
40 Sam Rutherford (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
41 Benjamin Hill (Aus) New South Wales Instutite of Sport
42 Sean Joyce (Aus) Blackpeloton
43 Jason Allen (Aus) Hyster - Total Rush
44 John Cornish (Aus) Genesys Wealth Advisers
45 Luis Trueba (Aus) Mildura Rural City Council
46 Will Tehan (Aus) Hyster - Total Rush
47 Mitchell Pearson (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
48 Neil Van Der Ploeg (Aus) search2retain-myteam2
49 Jay Mccarthy (Aus) Jayco/VIS/QAS
50 Jeremey Stephens (Aus) Blackpeloton
51 Aaron Donnelly (Aus) Jayco Skins
52 James Herd (Aus) Apollo Bicycles
53 Stuart Smith (Aus) Jayco/VIS/QAS
54 Alex Carver (Aus) Jayco Skins
55 Edward Bissaker (Aus) New South Wales Instutite of Sport
56 Andy Mcnab (Aus) search2retain-myteam2
57 Matthe Wheatcroft (Aus) Blackpeloton
58 Jason Rigg (Aus) Mildura Rural City Council
59 Andrew Roe (Aus) Virgin Blue RBS Morgans
60 Patrick Lane (Aus) Jayco Skins
61 Clayton Fettell (Aus) GE Plumbing
62 Gilbert Gutowski (Aus) Merida Australia Road Team
63 Mitchell Mulhern (Aus) Merida Australia Road Team
64 Brad Tilby (Aus) Blackpeloton
65 James Mcdulling (Aus) RACE - Fenton Green
66 David Edwards (Aus) Jayco/VIS/QAS
67 Peter Spencer (Aus) GE Plumbing
68 George Tansley (Aus) Team SASI Cycling
69 Scot Cronly-Dillon (Aus) McDonagh Blake - Witness
70 Jacob Sutherland (Aus) Hyster - Total Rush
71 Alexand Edmondson (Aus) Team SASI Cycling
72 Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team
73 Brendan Brooks (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
74 Geoff Straub (Aus) McDonagh Blake - Witness
75 Jared Rowney (Aus) GE Plumbing
76 Courtney Black (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
77 Elliott Wells (Aus) Plan B Racing Team
78 Daniel Hopper (Aus) Swan Hill Rural City Council
79 Harry Rassie (Aus) RACE - Fenton Green
80 David Melville (Aus) Merida Australia Road Team
81 Michael Cupitt (Aus) Merida Australia Road Team
82 Sean Evangelista (Aus) GE Plumbing
83 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:04
84 Angus Morton (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:08
85 Tristan Jones (Aus) Swan Hill Rural City Council 0:01:15
86 Mark Isaacs (Aus) search2retain-myteam2 0:01:54
87 Fakhrullah Alias (Mas) Malaysian National Team
88 Matthew Benson (Aus) Team SASI Cycling 0:01:56
89 Timothy Decker (Aus) Team SASI Cycling
90 Chris Beeck (Aus) Plan B Racing Team
91 Scott McPhee (Aus) Team SASI Cycling
92 Fallanie Ali (Mas) Malaysian National Team
93 David Treacy (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
94 Damien Howson (Aus) Team SASI Cycling 0:03:05
95 Fraser Northey (Aus) Team SASI Cycling
96 David Tozer (Aus) RACE - Fenton Green 0:03:06
97 Chris Steffanoni (Aus) search2retain-myteam2 0:04:12
98 Rick Sanders (Aus) Jayco/VIS/QAS 0:04:14
99 Patrick Drapac (Aus) Drapac Professional Cycling
100 Dale Scarfe (Aus) McDonagh Blake - Witness
101 Ethan Kimmince (Aus) New South Wales Instutite of Sport
102 Jackson Law (Aus) New South Wales Instutite of Sport
103 Andrew Barlow (Aus) Blackpeloton
104 Ghazali Hamid (Aus) Mildura Rural City Council
105 Matthew Werrell (Aus) Shortis.com.au Cycling Team 0:04:22
106 Timothy Dalgliesh (Aus) Merida Australia Road Team 0:04:25
107 Jared Triggs (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:04:35
108 Oliver Kent-Spark (Aus) RACE - Fenton Green 0:05:23
109 James Henry (Aus) Apollo Bicycles
110 Angus Gale (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol
111 Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:06:25
112 Trevor Griffiths (Aus) Apollo Bicycles 0:06:50
113 Ben Cutajar (Aus) Shortis.com.au Cycling Team 0:07:41
114 Liam Dove (Aus) Mildura Rural City Council
115 Stephen Bomball (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:07:52
116 Logan Mort (Aus) Blackpeloton 0:08:14
117 Trent Williams (Aus) Apollo Bicycles 0:08:47
118 Louis Evangelista (Aus) GE Plumbing 0:10:00
119 Fergus Maclachlan (Aus) Swan Hill Rural City Council 0:10:03
120 James Northey (Aus) Blackpeloton 0:14:57
121 Clive Silcock (Aus) Mildura Rural City Council 0:16:06
122 Damian Harris (Aus) RACE - Fenton Green 0:20:43
Points classification 1 Richard Lang (Aus) Jayco Skins 21 pts
2 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush 13
3 David Pell (Aus) Drapac Professional Cycling 12
4 Stuart Shaw (Aus) Drapac Professional Cycling 12
5 Joel Pearson (Aus) Genesys Wealth Advisers 8
6 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush 8
7 Patrick Shaw (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 8
8 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers 8
9 Alexander Ray (Aus) Hyster - Total Rush 7
10 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers 6
11 Timothy Walker (Aus) Genesys Wealth Advisers 5
12 Kyle Marwood (Aus) Genesys Wealth Advisers 5
13 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness 5
14 Anthony Giacoppo (Aus) Plan B Racing Team 4
15 Rohan Dennis (Aus) Jayco Skins 4
16 Angus Morton (Aus) Drapac Professional Cycling 3
17 Rico Rogers (NZl) Swan Hill Rural City Council 3
18 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 3
19 Christoper Williams (Aus) Merida Australia Road Team 3
20 Fakhrullah Alias (Mas) Malaysian National Team 2
21 Nicholas Walker (Aus) Jayco/VIS/QAS 2
22 Mark Isaacs (Aus) search2retain-myteam2 2
23 Chris Steffanoni (Aus) search2retain-myteam2 2
24 Alexander Malone (Aus) Bike Bug North Sydney/Carrol 2
25 Daniel Furmston (Aus) Plan B Racing Team 1
26 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team 1
27 James Hepburn (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 1
28 Cameron Peterson (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 1
29 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Mountains classification 1 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush 3 pts
2 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness 3
3 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 3
4 Eric Sheppard (Aus) Jayco/VIS/QAS 2
5 Steele Von Hoff (Aus) Genesys Wealth Advisers 2
6 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers 2
7 Charles Howlett (Aus) search2retain-myteam2 1
8 Nicholas Walker (Aus) Jayco/VIS/QAS 1
9 Sam Davis (Aus) Plan B Racing Team 1
Criterium championship classification 1 Harrif Saleh (Mas) Malaysian National Team 10 pts
2 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers 9
3 Joel Pearson (Aus) Genesys Wealth Advisers 8
4 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush 7
5 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 6
6 James Williamson (Aus) Hyster - Total Rush 5
7 Patrick Shaw (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 4
8 Rico Rogers (NZl) Swan Hill Rural City Council 3
9 Scott Law (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 2
10 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 1
Most aggressive rider classification 1 James Williamson (Aus) Hyster - Total Rush 2 pts
2 Gordon McCauley (NZl) Hyster - Total Rush 2
3 Fallanie Ali (Mas) Malaysian National Team 2
Young riders classification 1 James Williamson (NZl) Hyster - Total Rush
6:23:28
2 Harrif Saleh (Mas) Malaysian National Team 0:00:28
3 Thomas Robinson (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:00:30
4 Adam Phelan (Aus) McDonagh Blake - Witness 0:00:36
5 Michael Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:37
6 Alexander Ray (Aus) Hyster - Total Rush
7 Ben Grenda (Aus) Genesys Wealth Advisers
8 Scott Law (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:40
9 Rohan Dennis (Aus) Jayco Skins 0:00:43
10 James Mowatt (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:44
11 Eric Sheppard (Aus) Jayco/VIS/QAS 0:00:45
12 James Hepburn (Aus) Virgin Blue RBS Morgans 0:00:46
13 Sam Davis (Aus) Plan B Racing Team
14 Matthew Marshall (Aus) Shortis.com.au Cycling Team
15 Jack Beckinsale (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:00:47
16 Kane Walker (Aus) Apollo Bicycles
17 Shahrul Amin (Mas) Malaysian National Team
18 Benjamin Hill (Aus) New South Wales Instutite of Sport
19 Sean Joyce (Aus) Blackpeloton
20 Jay Mccarthy (Aus) Jayco/VIS/QAS
21 Jeremey Stephens (Aus) Blackpeloton
22 Aaron Donnelly (Aus) Jayco Skins
23 James Herd (Aus) Apollo Bicycles
24 Stuart Smith (Aus) Jayco/VIS/QAS
25 Alex Carver (Aus) Jayco Skins
26 Edward Bissaker (Aus) New South Wales Instutite of Sport
27 Andy Mcnab (Aus) search2retain-myteam2
28 Patrick Lane (Aus) Jayco Skins
29 Mitchell Mulhern (Aus) Merida Australia Road Team
30 David Edwards (Aus) Jayco/VIS/QAS
31 George Tansley (Aus) Team SASI Cycling
32 Alexand Edmondson (Aus) Team SASI Cycling
33 Yusrizal Usoff (Mas) Malaysian National Team
34 Harry Rassie (Aus) RACE - Fenton Green
35 Thomas Palmer (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:04
36 Angus Morton (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:08
37 Fakhrullah Alias (Mas) Malaysian National Team 0:01:54
38 Matthew Benson (Aus) Team SASI Cycling 0:01:56
39 Scott McPhee (Aus) Team SASI Cycling
40 Damien Howson (Aus) Team SASI Cycling 0:03:05
41 Fraser Northey (Aus) Team SASI Cycling
42 Rick Sanders (Aus) Jayco/VIS/QAS 0:04:14
43 Patrick Drapac (Aus) Drapac Professional Cycling
44 Dale Scarfe (Aus) McDonagh Blake - Witness
45 Ethan Kimmince (Aus) New South Wales Instutite of Sport
46 Jackson Law (Aus) New South Wales Instutite of Sport
47 Ghazali Hamid (Aus) Mildura Rural City Council
48 Jared Triggs (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:04:35
49 Oliver Kent-Spark (Aus) RACE - Fenton Green 0:05:23
50 James Henry (Aus) Apollo Bicycles
51 Trevor Griffiths (Aus) Apollo Bicycles 0:06:50
52 Ben Cutajar (Aus) Shortis.com.au Cycling Team 0:07:41
53 Liam Dove (Aus) Mildura Rural City Council
54 Stephen Bomball (Aus) New South Wales Instutite of Sport 0:07:52
55 Louis Evangelista (Aus) GE Plumbing 0:10:00
56 Fergus Maclachlan (Aus) Swan Hill Rural City Council 0:10:03
57 James Northey (Aus) Blackpeloton 0:14:57
58 Clive Silcock (Aus) Mildura Rural City Council 0:16:06
Teams classification 1 Hyster - Total Rush 19:12:19
2 Genesys Wealth Advisers 0:00:17
3 Virgin Blue RBS Morgans
4 Drapac Professional Cycling 0:00:20
5 Malaysian National Team
6 Jayco Skins 0:00:23
7 Swan Hill Rural City Council
8 McDonagh Blake - Witness
9 GE Plumbing
10 Mildura Rural City Council 0:00:26
11 Jayco/VIS/QAS
12 Bike Bug North Sydney/Carroll & O
13 Plan B Racing Team
14 search2retain-myteam2
15 Apollo Bicycles
16 New South Wales Instutite of Sport
17 Merida Australia Road Team
18 Blackpeloton
19 Shortis.com.au Cycling Team
20 Team SASI Cycling 0:01:35
21 RACE - Fenton Green