1
LAUREN
STEPHENS
CYNISCA CYCLING
38 USA 03h16'49'' 16.00
2
VICTOIRE
BERTEAU
COFIDIS WOMEN TEAM
24 FRA 03h16'56'' 12.00
3
GLADYS
VERHULST WILD
FDJ-SUEZ
27 FRA 03h17'09'' 8.00
4
JOSIE
NELSON
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 GBR 03h17'13'' 6.00
5
THALITA
DE JONG
LOTTO DSTNY LADIES
31 NED 03h17'28'' 5.00
6
LÉA
CURINIER
FDJ-SUEZ
23 FRA 03h17'30'' 4.00
7
CATALINA
SOTO CAMPOS
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
23 CHI 03h17'30'' 3.00
8
CRISTINA
TONETTI
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
22 ITA 03h17'30'' 2.00
9
ELLEN
VAN DIJK
LIDL - TREK
37 NED 03h17'30''
10
ELINE
JANSEN
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
22 NED 03h17'30''
11
MARTA
JASKULSKA
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
24 POL 03h17'30''
12
RIEJANNE
MARKUS
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
30 NED 03h17'30''
13
MARION
BUNEL
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
20 FRA 03h17'30''
14
MIRRE
KNAVEN
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 NED 03h17'30''
15
NIENKE
VINKE
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
20 NED 03h17'30''
16
MARIA GIULIA
CONFALONIERI
UNO-X MOBILITY
31 ITA 03h17'30''
17
ANNE
KNIJNENBURG
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
22 NED 03h17'30''
18
CEDRINE
KERBAOL
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
23 FRA 03h17'30''
19
ALESSIA
VIGILIA
FDJ-SUEZ
25 ITA 03h17'30''
20
JOSCELIN
LOWDEN
UNO-X MOBILITY
37 GBR 03h17'30''
21
MIE BJØRNDAL
OTTESTAD
UNO-X MOBILITY
27 NOR 03h17'30''
22
SABRINA
STULTIENS
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
31 NED 03h17'30''
23
LORE
DE SCHEPPER
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
19 BEL 03h17'30''
24
NADIA
GONTOVA
DNA PRO CYCLING
24 CAN 03h17'30''
25
ABI
SMITH
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 GBR 03h17'30''
26
ROSITA
REIJNHOUT
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
20 NED 03h17'39''
27
LAURA
TOMASI
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
25 ITA 03h17'44''
28
MARGOT
VANPACHTENBEKE
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
25 BEL 03h18'03''
29
MAUD
OUDEMAN
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
21 NED 03h18'17''
30
MAEVA
SQUIBAN
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
22 FRA 03h18'28''
31
DANIEK
HENGEVELD
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 NED 03h18'44''
32
ELYNOR
BACKSTEDT
LIDL - TREK
23 GBR 03h18'44''
33
XIN
TANG
WINSPACE
23 CHN 03h19'05''
34
EVA
VAN AGT
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
27 NED 03h19'42''
35
LIEKE
NOOIJEN
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
23 NED 03h21'10''
36
AVA
HOLMGREN
LIDL - TREK
19 CAN 03h21'12''
37
SARAH
VAN DAM
DNA PRO CYCLING
23 CAN 03h21'13''
38
SHAYNA
POWLESS
DNA PRO CYCLING
30 USA 03h21'13''
39
SCARLETT
SOUREN
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
21 NED 03h21'13''
40
MIJNTJE
GEURTS
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
21 NED 03h21'15''
41
LOLA
BRYSON-BOE
UAE DEVELOPMENT TEAM
19 NZL 03h21'17''
42
EMMA
REDAELLI
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 ITA 03h21'17''
43
EMILIA
FAHLIN
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
36 SWE 03h21'17''
44
JULIA
KOPECKÝ
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 CZE 03h21'17''
45
FIONA
MANGAN
CYNISCA CYCLING
28 IRL 03h21'20''
46
MARIE
LE NET
FDJ-SUEZ
24 FRA 03h21'20''
47
ANNIINA
AHTOSALO
UNO-X MOBILITY
21 FIN 03h22'08''
48
SOPHIA
ZWAAN
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 NED 03h22'08''
49
MEIS
POLAND
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
20 NED 03h22'08''
50
NOA
JANSEN
LIV-ALULA-JAYCO
24 NED 03h22'08''
51
OLGA
WANKIEWICZ
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
21 POL 03h22'08''
52
MARIE MORGANE
LE DEUNFF
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
22 FRA 03h22'08''
53
MAAIKE
COLJÉ
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
27 NED 03h22'08''
54
MARTINA
ALZINI
COFIDIS WOMEN TEAM
27 ITA 03h22'08''
55
ANNA
VAN WERSCH
LOTTO DSTNY LADIES
23 NED 03h22'08''
56
IDOIA
ERASO LASA
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
22 ESP 03h22'08''
57
KATRIJN
DE CLERCQ
LOTTO DSTNY LADIES
22 BEL 03h22'08''
58
ELISABETH
EBRAS
UAE DEVELOPMENT TEAM
20 EST 03h22'08''
59
ALBERTE
GREVE
LOTTO DSTNY LADIES
19 DEN 03h22'08''
60
MACKENZIE
COUPLAND
LIV-ALULA-JAYCO
19 AUS 03h22'08''
61
ELYNE
ROUSSEL
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
19 FRA 03h22'08''
62
VALENTINE
FORTIN
COFIDIS WOMEN TEAM
25 FRA 03h22'08''
63
SAMANTHA
SCOTT
LOTTO DSTNY LADIES
19 USA 03h22'08''
64
FRANZISKA
BRAUSS
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 GER 03h22'08''
65
MARTINA
FIDANZA
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
25 ITA 03h22'08''
66
LISA
KLEIN
LIDL - TREK
28 GER 03h22'08''
67
GRETA
RICHIOUD
CYNISCA CYCLING
28 FRA 03h22'08''
68
CORALIE
DEMAY
FDJ-SUEZ
32 FRA 03h22'08''
69
ROXANE
FOURNIER
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
33 FRA 03h22'08''
70
NOËLLE
RÜETSCHI
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 SUI 03h22'08''
71
JULIA
AUBRY
WINSPACE
25 FRA 03h22'08''
72
MAEGHAN
EASLER
DNA PRO CYCLING
27 USA 03h22'16''
73
OMER
SHAPIRA
DOLTICINI O'SHEA
30 ISR 03h22'16''
74
ESMÉE
GIELKENS
LOTTO DSTNY LADIES
23 BEL 03h22'18''
75
JOSIE
TALBOT
COFIDIS WOMEN TEAM
28 AUS 03h22'21''
76
DIANA CAROLINA
PEÑUELA MARTINEZ
DNA PRO CYCLING
38 COL 03h22'21''
77
TAMARA
SZALINSKA
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
21 POL 03h22'24''
78
VICTORIE
GUILMAN
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
28 FRA 03h22'24''
79
LAURA LIZETTE
SANDER
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 EST 03h22'24''
80
SARA
POIDEVIN
DNA PRO CYCLING
28 CAN 03h22'24''
81
AMANDINE
FOUQUENET
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
23 FRA 03h22'27''
82
ERI
YONAMINE
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
33 JPN 03h22'27''
83
SANDRA
ALONSO DOMINGUEZ
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 ESP 03h22'35''
84
ELINOR
BARKER
UNO-X MOBILITY
30 GBR 03h22'37''
85
LAURA
ASENCIO
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 FRA 03h22'37''
86
MAEVE
PLOUFFE
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
25 AUS 03h25'24''
87
HANNAH
LUDWIG
COFIDIS WOMEN TEAM
24 GER 03h26'02''
88
LOURDES
OYARBIDE JIMENEZ
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
30 ESP 03h26'02''
89
GEORGINA
HOWE
LIV-ALULA-JAYCO
30 AUS 03h26'32''
90
AURELA
NERLO
WINSPACE
26 POL 03h26'32''
91
VERA
VILAÇA
DAS-HANDSLING BIKES
26 POR 03h26'32''
92
MARION
BORRAS
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
27 FRA 03h26'32''
93
CLARA
COPPONI
LIDL - TREK
25 FRA 03h26'32''
94
ANAÏS
MORICHON
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
25 FRA 03h26'32''
95
CONSTANCE
VALENTIN
WINSPACE
26 FRA 03h26'32''
96
KATARZYNA
WILKOS
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
31 POL 03h26'32''
97
BEATRICE
CAUDERA
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 ITA 03h26'35''
98
NIKOLA
BAJGEROVÁ
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
27 CZE 03h27'37''
99
LISE
MENAGE
COFIDIS WOMEN TEAM
20 FRA 03h27'37''
100
LENA CHARLOTTE
REISSNE
LKT-TEAM
24 GER 03h27'37''
101
CAOIMHE
O BRIEN
DAS-HANDSLING BIKES
22 IRL 03h34'47''
102
TAMSIN
MILLER
DAS-HANDSLING BIKES
25 GBR 03h39'35''
EMMA
JEFFERS
LIV-ALULA-JAYCO
20 GBR DNF
ALYSSA
POLITES
LIV-ALULA-JAYCO
21 AUS DNF
MAJA
TRACKA
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
20 POL DNF
MARGOT
MARASCO
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
19 FRA DNF
LUCY
MAYRHOFER
LKT-TEAM
22 GER DNF
EMILIE
FORTIN
CYNISCA CYCLING
25 CAN DNF
PAULINE
ALLIN
CYNISCA CYCLING
29 FRA DNF
KATRINE
AALERUD
UNO-X MOBILITY
30 NOR DNS
FEDERICA
PIERGIOVANNI
UAE DEVELOPMENT TEAM
23 ITA DNS
OLIVIA
SCHOPPE
LKT-TEAM
23 GER OTL
HAYLEY
SIMMONDS
DOLTICINI O'SHEA
36 GBR OTL
CHARLOTTE
HODGKINS-BYRNE
DAS-HANDSLING BIKES
28 GBR OTL
CINDY
POMARES
DOLTICINI O'SHEA
34 FRA OTL
HÉLÈNE
HESTERS
LIV-ALULA-JAYCO
19 BEL OTL
ROBYN
CLAY
DAS-HANDSLING BIKES
21 GBR OTL
gc
1
ELLEN
VAN DIJK
LIDL - TREK
37 NED 06h57'10'' 3.00
2
VICTOIRE
BERTEAU
COFIDIS WOMEN TEAM
24 FRA 06h57'11''
3
RIEJANNE
MARKUS
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
30 NED 06h57'23''
4
LAUREN
STEPHENS
CYNISCA CYCLING
38 USA 06h57'30''
5
THALITA
DE JONG
LOTTO DSTNY LADIES
31 NED 06h57'41''
6
GLADYS
VERHULST WILD
FDJ-SUEZ
27 FRA 06h57'46''
7
CEDRINE
KERBAOL
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
23 FRA 06h57'47''
8
MIE BJØRNDAL
OTTESTAD
UNO-X MOBILITY
27 NOR 06h57'54''
9
NIENKE
VINKE
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
20 NED 06h58'00''
10
JOSIE
NELSON
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 GBR 06h58'03''
11
ALESSIA
VIGILIA
FDJ-SUEZ
25 ITA 06h58'06''
12
MARTA
JASKULSKA
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
24 POL 06h58'09''
13
ANNE
KNIJNENBURG
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
22 NED 06h58'14''
14
MARIA GIULIA
CONFALONIERI
UNO-X MOBILITY
31 ITA 06h58'26''
15
ABI
SMITH
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 GBR 06h58'27''
16
SABRINA
STULTIENS
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
31 NED 06h58'29''
17
LÉA
CURINIER
FDJ-SUEZ
23 FRA 06h58'31''
18
MIRRE
KNAVEN
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 NED 06h58'34''
19
LORE
DE SCHEPPER
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
19 BEL 06h58'37''
20
MARION
BUNEL
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
20 FRA 06h58'42''
21
DANIEK
HENGEVELD
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
22 NED 06h58'57''
22
CATALINA
SOTO CAMPOS
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
23 CHI 06h58'58''
23
MAEVA
SQUIBAN
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
22 FRA 06h58'59''
24
ELINE
JANSEN
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
22 NED 06h59'00''
25
LAURA
TOMASI
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
25 ITA 06h59'03''
26
ROSITA
REIJNHOUT
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
20 NED 06h59'04''
27
MARGOT
VANPACHTENBEKE
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
25 BEL 06h59'24''
28
ELYNOR
BACKSTEDT
LIDL - TREK
23 GBR 06h59'28''
29
NADIA
GONTOVA
DNA PRO CYCLING
24 CAN 06h59'28''
30
JOSCELIN
LOWDEN
UNO-X MOBILITY
37 GBR 06h59'31''
31
EVA
VAN AGT
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
27 NED 07h00'52''
32
LIEKE
NOOIJEN
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
23 NED 07h01'11''
33
XIN
TANG
WINSPACE
23 CHN 07h01'13''
34
AVA
HOLMGREN
LIDL - TREK
19 CAN 07h01'54''
35
SARAH
VAN DAM
DNA PRO CYCLING
23 CAN 07h02'26''
36
ANNIINA
AHTOSALO
UNO-X MOBILITY
21 FIN 07h02'31''
37
EMILIA
FAHLIN
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
36 SWE 07h02'33''
38
MARIE
LE NET
FDJ-SUEZ
24 FRA 07h02'34''
39
MAUD
OUDEMAN
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
21 NED 07h02'54''
40
SCARLETT
SOUREN
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
21 NED 07h02'56''
41
JULIA
KOPECKÝ
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 CZE 07h03'09''
42
VALENTINE
FORTIN
COFIDIS WOMEN TEAM
25 FRA 07h03'10''
43
FIONA
MANGAN
CYNISCA CYCLING
28 IRL 07h03'10''
44
SANDRA
ALONSO DOMINGUEZ
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 ESP 07h03'12''
45
LISA
KLEIN
LIDL - TREK
28 GER 07h03'15''
46
CORALIE
DEMAY
FDJ-SUEZ
32 FRA 07h03'23''
47
FRANZISKA
BRAUSS
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 GER 07h03'32''
48
ELISABETH
EBRAS
UAE DEVELOPMENT TEAM
20 EST 07h03'35''
49
MARTINA
ALZINI
COFIDIS WOMEN TEAM
27 ITA 07h03'44''
50
NOËLLE
RÜETSCHI
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 SUI 07h03'57''
51
MAAIKE
COLJÉ
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
27 NED 07h04'07''
52
MARIE MORGANE
LE DEUNFF
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
22 FRA 07h04'08''
53
OLGA
WANKIEWICZ
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
21 POL 07h04'08''
54
KATRIJN
DE CLERCQ
LOTTO DSTNY LADIES
22 BEL 07h04'09''
55
ROXANE
FOURNIER
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
33 FRA 07h04'20''
56
SARA
POIDEVIN
DNA PRO CYCLING
28 CAN 07h04'47''
57
ALBERTE
GREVE
LOTTO DSTNY LADIES
19 DEN 07h04'55''
58
ERI
YONAMINE
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
33 JPN 07h05'21''
59
MIJNTJE
GEURTS
TEAM VISMA | LEASE A BIKE
21 NED 07h06'27''
60
CRISTINA
TONETTI
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
22 ITA 07h06'35''
61
MAEGHAN
EASLER
DNA PRO CYCLING
27 USA 07h06'37''
62
HANNAH
LUDWIG
COFIDIS WOMEN TEAM
24 GER 07h06'45''
63
ANNA
VAN WERSCH
LOTTO DSTNY LADIES
23 NED 07h07'03''
64
MAEVE
PLOUFFE
TEAM DSM-FIRMENICH POSTNL
25 AUS 07h07'16''
65
EMMA
REDAELLI
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 ITA 07h07'43''
66
AURELA
NERLO
WINSPACE
26 POL 07h08'11''
67
KATARZYNA
WILKOS
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
31 POL 07h08'18''
68
GEORGINA
HOWE
LIV-ALULA-JAYCO
30 AUS 07h08'18''
69
VICTORIE
GUILMAN
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
28 FRA 07h08'31''
70
NIKOLA
BAJGEROVÁ
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
27 CZE 07h09'43''
71
MACKENZIE
COUPLAND
LIV-ALULA-JAYCO
19 AUS 07h11'05''
72
MARTINA
FIDANZA
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
25 ITA 07h11'08''
73
CLARA
COPPONI
LIDL - TREK
25 FRA 07h11'09''
74
AMANDINE
FOUQUENET
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
23 FRA 07h11'31''
75
LAURA LIZETTE
SANDER
AG INSURANCE - SOUDAL NXTG
20 EST 07h11'35''
76
DIANA CAROLINA
PEÑUELA MARTINEZ
DNA PRO CYCLING
38 COL 07h11'43''
77
SAMANTHA
SCOTT
LOTTO DSTNY LADIES
19 USA 07h12'01''
78
MEIS
POLAND
VOLKERWESSELS WOMEN'S PRO CYCLING TEAM
20 NED 07h12'07''
79
GRETA
RICHIOUD
CYNISCA CYCLING
28 FRA 07h12'12''
80
ANAÏS
MORICHON
ARKEA - B&B HOTELS WOMEN
25 FRA 07h12'23''
81
LAURA
ASENCIO
CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM
26 FRA 07h12'55''
82
JOSIE
TALBOT
COFIDIS WOMEN TEAM
28 AUS 07h13'07''
83
NOA
JANSEN
LIV-ALULA-JAYCO
24 NED 07h13'09''
84
ELINOR
BARKER
UNO-X MOBILITY
30 GBR 07h13'14''
85
OMER
SHAPIRA
DOLTICINI O'SHEA
30 ISR 07h13'36''
86
IDOIA
ERASO LASA
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
22 ESP 07h13'45''
87
ELYNE
ROUSSEL
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
19 FRA 07h13'50''
88
ESMÉE
GIELKENS
LOTTO DSTNY LADIES
23 BEL 07h14'06''
89
BEATRICE
CAUDERA
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 ITA 07h16'31''
90
MARION
BORRAS
ST MICHEL - MAVIC - AUBER93
27 FRA 07h16'43''
91
SHAYNA
POWLESS
DNA PRO CYCLING
30 USA 07h17'29''
92
SOPHIA
ZWAAN
UAE DEVELOPMENT TEAM
21 NED 07h18'37''
93
TAMARA
SZALINSKA
MAT ATOM DEWELOPER WROCLAW
21 POL 07h18'38''
94
LOLA
BRYSON-BOE
UAE DEVELOPMENT TEAM
19 NZL 07h18'42''
95
VERA
VILAÇA
DAS-HANDSLING BIKES
26 POR 07h18'51''
96
JULIA
AUBRY
WINSPACE
25 FRA 07h20'04''
97
LOURDES
OYARBIDE JIMENEZ
LABORAL KUTXA - FUNDACION EUSKADI
30 ESP 07h22'10''
98
CONSTANCE
VALENTIN
WINSPACE
26 FRA 07h22'26''
99
LISE
MENAGE
COFIDIS WOMEN TEAM
20 FRA 07h23'32''
100
LENA CHARLOTTE
REISSNE
LKT-TEAM
24 GER 07h25'35''
101
CAOIMHE
O BRIEN
DAS-HANDSLING BIKES
22 IRL 07h33'10''
102
TAMSIN
MILLER
DAS-HANDSLING BIKES
25 GBR 07h35'50''