1 105 GRMAY Tsgabu MTN - RSA MTN Qhubeka 2:59'35" 0"
2 185 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG - MAS Terengganu Cycling Team 2:59'45" 10" 1
3 53 YOSHIDA Hayato SMN - JPN Shimano Racing Team 2:59'45" 10" 2
4 74 GIRAUD Benjamin LPM - FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 10"
5 24 OTHMAN Adiq CSS - CHN Champion System Pro Cycling Team 2:59'45" 10" 3
6 31 SULZBERGER Bernard DPC - AUS DRAPAC Cycling 2:59'45" 10"
7 195 POZDNYAKOV Kirill BCP - AZE Synergy Baku Cycling Project Team 2:59'45" 10"
8 154 CHOI Ki Ho HKG - HKG Team Hong Kong China 2:59'45" 10" 4
9 3 KEOUGH Luke UHC - USA UnitedHealthCare Pro Cycling 2:59'45" 10"
10 13 ANDERSEN Oddbjørn Klomtsen FRB - NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 10"
11 34 HUCKER Robbie DPC - AUS DRAPAC Cycling 2:59'45" 10"
12 64 MÜLLER Dirk TSP - GER NUTRIXXION ABUS 2:59'45" 10"
13 131 PHUCHONG Sai-Udomsin THA - THA Thailand National Team 2:59'45" 10" 5
14 103 MEINTJES Louis MTN - RSA MTN Qhubeka 2:59'45" 10"
15 175 AHMAD LUFTI Muhammad Fauzan MAS - MAS Malaysia National Team 2:59'45" 10" 6
16 11 NESSET Sigurd FRB - NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 10"
17 134 SARAWUT Sirironnachai THA - THA Thailand National Team 2:59'45" 10" 7
18 204 HOLOHAN Liam MGT - GBR Madison Genesis Team 2:59'45" 10"
19 212 DOWLING Mark PSN - IRL Polygon Sweet Nice Team 2:59'45" 10"
20 21 FENG Chun Kai CSS - CHN Champion System Pro Cycling Team 2:59'45" 10" 8
21 84 ITO Masakazu AIS - JPN Aisan Racing Team 2:59'45" 10" 9
22 71 JENNINNGS Christopher LPM - FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 10"
23 44 CRAWFORD Jai HGP - AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Adviser 2:59'45" 10"
24 85 HIRATSUKA Yoshimitsu AIS - JPN Aisan Racing Team 2:59'45" 10" 10
25 12 SANDVIK Morten FRB - NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 10"
26 52 SUZUKI Yuzuru SMN - JPN Shimano Racing Team 2:59'45" 10" 11
27 75 VAUBOURZEIX Thomas LPM - FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 10"
28 142 WU Po Hung SMT - TPE Team Senter - Merida 2:59'45" 10" 12
29 43 EARLE Nathan HGP - AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Adviser 2:59'45" 10"
30 164 TERASAKI Takero JPN - JPN Japan National Team 2:59'45" 10" 13
31 191 CLARKE David BCP - AZE Synergy Baku Cycling Project Team 2:59'45" 10"
32 102 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN - RSA MTN Qhubeka 2:59'45" 10"
33 165 NISHIMURA Hiroki JPN - JPN Japan National Team 2:59'45" 10" 14
34 42 COOPER Joseph HGP - AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Adviser 2:59'45" 10"
35 133 THURAKIT Boonratanathanakorn THA - THA Thailand National Team 2:59'45" 10" 15
36 123 QIN Chen Lu MSS - CHN Max Success Sports Cycling Team 2:59'52" 17" 16
37 192 KRONBORG EBSEN John BCP - AZE Synergy Baku Cycling Project Team 2:59'52" 17"
38 45 GIACOPPO Anthony HGP - AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Adviser 2:59'57" 22"
39 5 WHITE Bradley UHC - USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:00'02" 27"
40 121 LIU Hao MSS - CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'06" 31" 17
41 182 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG - MAS Terengganu Cycling Team 3:00'06" 31" 18
42 211 SHERLOCK Ryan PSN - IRL Polygon Sweet Nice Team 3:00'15" 40"
43 101 VAN NIEKERK Dennis MTN - RSA MTN Qhubeka 3:00'15" 40"
44 143 HUNG Kun Hung SMT - TPE Team Senter - Merida 3:00'27" 52" 19
45 94 LECHNER Petr KTM - AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorfer 3:00'27" 52"
46 124 ZHANG Hui MSS - CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'27" 52" 20
47 113 WANG Yin Chih CCN - BRU CCN Cycling Team 3:00'27" 52" 21
48 65 JANORSCHKE Grischa TSP - GER NUTRIXXION ABUS 3:00'27" 52"
49 122 HUANG En MSS - CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'31" 56" 22
50 152 CHEUNG King Lok HKG - HKG Team Hong Kong China 3:00'31" 56" 23
51 33 GOESINNEN Floris DPC - AUS DRAPAC Cycling 3:00'31" 56"
52 55 NONAKA Ryoma SMN - JPN Shimano Racing Team 3:00'33" 58" 24
53 163 SHIMIZU Ohko JPN - JPN Japan National Team 3:00'51" 1'16" 25
54 112 RODGERS Lee CCN - BRU CCN Cycling Team 3:00'55" 1'20"
55 145 HU Che Wei SMT - TPE Team Senter - Merida 3:00'55" 1'20" 26
56 61 SYDLIK Benjamin TSP - GER NUTRIXXION ABUS 3:00'55" 1'20"
57 104 VAN ZYL Johann MTN - RSA MTN Qhubeka 3:00'59" 1'24"
58 151 CHAN Yat Wai HKG - HKG Team Hong Kong China 3:01'11" 1'36" 27
59 172 ZAINAL Mohd Nur Rizuan MAS - MAS Malaysia National Team 3:01'11" 1'36" 28
60 181 AZIS Mohd Saiful Anwar TSG - MAS Terengganu Cycling Team 3:01'11" 1'36" 29
61 184 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG - MAS Terengganu Cycling Team 3:01'30" 1'55" 30
62 91 EDMÜLLER Benjamin KTM - AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorfer 3:01'36" 2'01"
63 63 WALSLEBEN Max TSP - GER NUTRIXXION ABUS 3:01'38" 2'03"
64 135 NAVUTI Liphongyu THA - THA Thailand National Team 3:01'55" 2'20" 31
65 174 AHMAD FUAT Ahmad Fahmi Farhan MAS - MAS Malaysia National Team 3:01'55" 2'20" 32
66 144 TSENG Yi Hao SMT - TPE Team Senter - Merida 3:02'23" 2'48" 33
67 54 IRIBE Shotaro SMN - JPN Shimano Racing Team 3:02'45" 3'10" 34
68 25 BELL Zachary CSS - CHN Champion System Pro Cycling Team 3:03'32" 3'57"
69 155 LEUNG Chun Wing HKG - HKG Team Hong Kong China 3:03'32" 3'57" 35
70 14 TANDREVOLD Halvor FRB - NOR Team Frøy-Bianchi 3:03'37" 4'02"
71 41 SHAW Patrick HGP - AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Adviser 3:03'37" 4'02"
72 22 OJAVEE Mart CSS - CHN Champion System Pro Cycling Team 3:03'39" 4'04"
73 162 UCHIMA Kohei JPN - JPN Japan National Team 3:03'42" 4'07" 36
74 92 KRATOCHVILA Jakub KTM - AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorfer 3:03'44" 4'09"
75 51 YASUI Masahiko SMN - JPN Shimano Racing Team 3:04'38" 5'03" 37
76 201 TENNANT Andrew MGT - GBR Madison Genesis Team 3:04'48" 5'13"
77 203 JELFS Dominic MGT - GBR Madison Genesis Team 3:04'49" 5'14"
78 202 BIBBY Ian MGT - GBR Madison Genesis Team 3:04'49" 5'14"
79 81 AYABE Takeaki AIS - JPN Aisan Racing Team 3:05'36" 6'01" 38
80 193 SCWEIZER Christoph BCP - AZE Synergy Baku Cycling Project Team 3:05'39" 6'04"
81 93 MÜLLER Andreas KTM - AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorfer 3:05'41" 6'06"
82 1 CLARKE Jonathan UHC - USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:05'50" 6'15"
83 4 SUMMERHILL Daniel UHC - USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:06'24" 6'49"
84 141 HUANG Hsin Hua SMT - TPE Team Senter - Merida 3:06'52" 7'17" 39
85 32 PALMER Thomas DPC - AUS DRAPAC Cycling 3:07'07" 7'32"
86 23 SCHNAIDT Fabian CSS - CHN Champion System Pro Cycling Team 3:07'23" 7'48"
87 214 PRAYOGA NUr Arif PSN - IRL Polygon Sweet Nice Team 3:07'23" 7'48" 40
88 205 TOWNSHEND Brennan MGT - GBR Madison Genesis Team 3:07'23" 7'48"
89 62 AMPLER Rick TSP - GER NUTRIXXION ABUS 3:07'23" 7'48"
90 194 MANAN Anuar BCP - AZE Synergy Baku Cycling Project Team 3:07'23" 7'48" 41
91 153 HO Burr HKG - HKG Team Hong Kong China 3:07'29" 7'54" 42
92 82 NAKAJIMA Yasuharu AIS - JPN Aisan Racing Team 3:08'38" 9'03" 43
93 83 FUKUDA Shimpei AIS - JPN Aisan Racing Team 3:09'50" 10'15" 44
94 35 MCCAULEY Gordon DPC - AUS DRAPAC Cycling 3:12'52" 13'17"
General:
1 31 SULZBERGER Bernard DPC-AUS DRAPAC Cycling 2:59'45" 15:02'59" 0'00"
2 105 GRMAY Tsgabu MTN-RSA MTN Qhubeka 2:59'35" 10" 15:03'26" 0'27"
3 195 POZDNYAKOV Kirill BCP-AZE Synergy Baku Cycling Project Tea 2:59'45" 15:03'27" 0'28"
4 103 MEINTJES Louis MTN-RSA MTN Qhubeka 2:59'45" 15:03'27" 0'28"
5 43 EARLE Nathan HGP-AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Ad 2:59'45" 15:03'30" 0'31"
6 13 ANDERSEN Oddbjørn Klomtsen FRB-NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 15:03'36" 0'37"
7 185 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG-MAS Terengganu Cycling Team 2:59'45" 6" 15:03'40" 0'41"
8 154 CHOI Ki Ho HKG-HKG Team Hong Kong China 2:59'45" 15:03'40" 0'41"
9 204 HOLOHAN Liam MGT-GBR Madison Genesis Team 2:59'45" 15:03'42" 0'43"
10 84 ITO Masakazu AIS-JPN Aisan Racing Team 2:59'45" 15:03'46" 0'47"
11 24 OTHMAN Adiq CSS-CHN Champion System Pro Cycling Te 2:59'45" 15:03'52" 0'53"
12 11 NESSET Sigurd FRB-NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 15:03'52" 0'53"
13 34 HUCKER Robbie DPC-AUS DRAPAC Cycling 2:59'45" 15:03'54" 0'55"
14 131 PHUCHONG Sai-Udomsin THA-THA Thailand National Team 2:59'45" 15:03'58" 0'59"
15 52 SUZUKI Yuzuru SMN-JPN Shimano Racing Team 2:59'45" 15:04'03" 1'04"
16 191 CLARKE David BCP-AZE Synergy Baku Cycling Project Tea 2:59'45" 15:04'03" 1'04"
17 44 CRAWFORD Jai HGP-AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Ad 2:59'45" 15:04'03" 1'04"
18 85 HIRATSUKA Yoshimitsu AIS-JPN Aisan Racing Team 2:59'45" 15:04'07" 1'08"
19 12 SANDVIK Morten FRB-NOR Team Frøy-Bianchi 2:59'45" 15:04'07" 1'08"
20 142 WU Po Hung SMT-TPE Team Senter - Merida 2:59'45" 15:04'18" 1'19"
21 45 GIACOPPO Anthony HGP-AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Ad 2:59'57" 15:04'19" 1'20"
22 175 AHMAD LUFTI Muhammad Fauzan MAS-MAS Malaysia National Team 2:59'45" 15:04'34" 1'35"
23 123 QIN Chen Lu MSS-CHN Max Success Sports Cycling Team 2:59'52" 15:04'35" 1'36"
24 212 DOWLING Mark PSN-IRL Polygon Sweet Nice Team 2:59'45" 15:04'38" 1'39"
25 152 CHEUNG King Lok HKG-HKG Team Hong Kong China 3:00'31" 15:04'39" 1'40"
26 134 SARAWUT Sirironnachai THA-THA Thailand National Team 2:59'45" 15:04'45" 1'46"
27 192 KRONBORG EBSEN John BCP-AZE Synergy Baku Cycling Project Tea 2:59'52" 15:04'46" 1'47"
28 64 MÜLLER Dirk TSP-GER NUTRIXXION ABUS 2:59'45" 15:05'02" 2'03"
29 211 SHERLOCK Ryan PSN-IRL Polygon Sweet Nice Team 3:00'15" 15:05'07" 2'08
30 124 ZHANG Hui MSS-CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'27" 15:05'08" 2'09"
31 133 THURAKIT Boonratanathanakorn THA-THA Thailand National Team 2:59'45" 15:05'09" 2'10"
32 121 LIU Hao MSS-CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'06" 15:05'27" 2'28"
33 74 GIRAUD Benjamin LPM-FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 15:05'35" 2'36"
34 71 JENNINNGS Christopher LPM-FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 15:05'43" 2'44"
35 143 TPE19851228 HUNG Kun Hung SMT-TPE Team Senter - Merida 3:00'27" 15:05'58" 2'59"
36 53 YOSHIDA Hayato SMN-JPN Shimano Racing Team 2:59'45" 4" 15:06'00" 3'01"
37 182 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG-MAS Terengganu Cycling Team 3:00'06" 15:06'15" 3'16"
38 21 FENG Chun Kai CSS-CHN Champion System Pro Cycling Te 2:59'45" 2" 15:06'32" 3'33"
39 122 HUANG En MSS-CHN Max Success Sports Cycling Team 3:00'31" 15:06'42" 3'43"
40 33 GOESINNEN Floris DPC-AUS DRAPAC Cycling 3:00'31" 15:06'49" 3'50"
41 151 CHAN Yat Wai HKG-HKG Team Hong Kong China 3:01'11" 15:07'02" 4'03"
42 75 VAUBOURZEIX Thomas LPM-FRA Team La Pomme Marseille 2:59'45" 15:07'03" 4'04"
43 112 RODGERS Lee CCN-BRU CCN Cycling Team 3:00'55" 15:07'07" 4'08"
44 181 AZIS Mohd Saiful Anwar TSG-MAS Terengganu Cycling Team 3:01'11" 15:07'10" 4'11"
45 55 NONAKA Ryoma SMN-JPN Shimano Racing Team 3:00'33" 15:07'18" 4'19"
46 65 JANORSCHKE Grischa TSP-GER NUTRIXXION ABUS 3:00'27" 15:07'48" 4'49"
47 184 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG-MAS Terengganu Cycling Team 3:01'30" 15:07'52" 4'53"
48 163 SHIMIZU Ohko JPN-JPN Japan National Team 3:00'51" 15:07'55" 4'56"
49 113 WANG Yin Chih CCN-BRU CCN Cycling Team 3:00'27" 15:08'38" 5'39"
50 91 EDMÜLLER Benjamin KTM-AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorf 3:01'36" 15:08'44" 5'45"
51 104 VAN ZYL Johann MTN-RSA MTN Qhubeka 3:00'59" 15:08'48" 5'49"
52 202 BIBBY Ian MGT-GBR Madison Genesis Team 3:04'49" 15:09'09" 6'10"
53 101 VAN NIEKERK Dennis MTN-RSA MTN Qhubeka 3:00'15" 1" 15:10'02" 7'03"
54 94 LECHNER Petr KTM-AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorf 3:00'27" 15:10'18" 7'19"
55 193 SCWEIZER Christoph BCP-AZE Synergy Baku Cycling Project Tea 3:05'39" 15:10'50" 7'51"
56 92 KRATOCHVILA Jakub KTM-AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorf 3:03'44" 15:11'07" 8'08"
57 93 MÜLLER Andreas KTM-AUT ARBÖ-Gebrüder Weiss-Oberndorf 3:05'41" 15:11'32" 8'33"
58 25 BELL Zachary CSS-CHN Champion System Pro Cycling Te 3:03'32" 3" 15:11'33" 8'34"
59 5 WHITE Bradley UHC-USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:00'02" 15:11'41" 8'42"
60 81 AYABE Takeaki AIS-JPN Aisan Racing Team 3:05'36" 15:11'52" 8'53"
61 14 TANDREVOLD Halvor FRB-NOR Team Frøy-Bianchi 3:03'37" 15:11'57" 8'58"
62 162 UCHIMA Kohei JPN-JPN Japan National Team 3:03'42" 15:11'58" 8'59"
63 3 KEOUGH Luke UHC-USA UnitedHealthCare Pro Cycling 2:59'45" 15:12'19" 9'20"
64 63 WALSLEBEN Max TSP-GER NUTRIXXION ABUS 3:01'38" 15:12'24" 9'25"
65 141 HUANG Hsin Hua SMT-TPE Team Senter - Merida 3:06'52" 15:13'14"10'15"
66 61 SYDLIK Benjamin TSP-GER NUTRIXXION ABUS 3:00'55" 15:13'59"11'00"
67 41 SHAW Patrick HGP-AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Ad 3:03'37" 15:14'43"11'44"
68 51 YASUI Masahiko SMN-JPN Shimano Racing Team 3:04'38" 15:15'05"12'06"
69 145 HU Che Wei SMT-TPE Team Senter - Merida 3:00'55" 15:15'11"12'12"
70 102 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN-RSA MTN Qhubeka 2:59'45" 15:15'12"12'13"
71 1 CLARKE Jonathan UHC-USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:05'50" 15:16'02"13'03"
72 164 TERASAKI Takero JPN-JPN Japan National Team 2:59'45" 15:16'23"13'24"
73 194 MANAN Anuar BCP-AZE Synergy Baku Cycling Project Tea 3:07'23" 15:16'57"13'58"
74 144 TSENG Yi Hao SMT-TPE Team Senter - Merida 3:02'23" 15:17'09"14'10"
75 165 NISHIMURA Hiroki JPN-JPN Japan National Team 2:59'45" 15:17'18"14'19"
76 135 NAVUTI Liphongyu THA-THA Thailand National Team 3:01'55" 15:18'06"15'07"
77 203 JELFS Dominic MGT-GBR Madison Genesis Team 3:04'49" 15:18'32"15'33"
78 214 PRAYOGA NUr Arif PSN-IRL Polygon Sweet Nice Team 3:07'23" 15:19'23"16'24"
79 174 AHMAD FUAT Ahmad Fahmi Farhan MAS-MAS Malaysia National Team 3:01'55" 15:19'37"16'38"
80 42 COOPER Joseph HGP-AUS Huon Salmon-Genesys Wealth Ad 2:59'45" 15:19'56"16'57"
81 153 HO Burr HKG-HKG Team Hong Kong China 3:07'29" 15:20'24"17'25"
82 172 ZAINAL Mohd Nur Rizuan MAS-MAS Malaysia National Team 3:01'11" 15:20'29"17'30"
83 22 OJAVEE Mart CSS-CHN Champion System Pro Cycling Te 3:03'39" 15:20'33"17'34"
84 201 TENNANT Andrew MGT-GBR Madison Genesis Team 3:04'48" 15:21'17"18'18"
85 62 AMPLER Rick TSP-GER NUTRIXXION ABUS 3:07'23" 15:22'54"19'55"
86 32 PALMER Thomas DPC-AUS DRAPAC Cycling 3:07'07" 15:23'30"20'31"
87 155 LEUNG Chun Wing HKG-HKG Team Hong Kong China 3:03'32" 15:23'48"20'49"
88 23 SCHNAIDT Fabian CSS-CHN Champion System Pro Cycling Te 3:07'23" 15:25'03"22'04"
89 205 TOWNSHEND Brennan MGT-GBR Madison Genesis Team 3:07'23" 15:25'52"22'53"
90 82 NAKAJIMA Yasuharu AIS-JPN Aisan Racing Team 3:08'38" 15:26'02"23'03"
91 35 MCCAULEY Gordon DPC-AUS DRAPAC Cycling 3:12'52" 15:27'39"24'40"
92 4 SUMMERHILL Daniel UHC-USA UnitedHealthCare Pro Cycling 3:06'24" 15:27'56"24'57"
93 54 IRIBE Shotaro SMN-JPN Shimano Racing Team 3:02'45" 15:30'43"27'44"
94 83 FUKUDA Shimpei AIS-JPN Aisan Racing Team 3:09'50" 15:33'38"30'39" Sluiten