1
VAN AERT Wout
CRELAN - CHARLES
BEL19940915
EL.CP
1H05´15"
2
VAN DER POEL Mathieu
BEOBANK-CORENDON
NED19950119
U23CMC
1H06´42"
+1´27"
3
HERMANS Quinten
TELENET FIDEA LIONS
BEL19950729
U23CMC
1H06´55"
+1´40"
4
MERLIER Tim
CRELAN - CHARLES
BEL19921030
EL.CP
1H07´17"
+2´02"
5
VAN DER POEL David
BEOBANK-CORENDON
NED19920615
EL.CMC
1H07´23"
+2´08"
6
VANTHOURENHOUT Dieter
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19850620
EL.CMC
1H08´05"
+2´50"
7
SOETE Daan
TELENET FIDEA LIONS
BEL19941219
EL.CMC
1H08´21"
+3´06"
8
CLEPPE Nicolas
TELENET FIDEA LIONS
BEL19951212
U23CMC
1H08´45"
+3´30"
9
ADAMS Joeri
KALAS - H.ESSERS CYCLING TEAM
BEL19891015
EL.MC
1H08´58"
+3´43"
10
AERNOUTS Jim
TELENET FIDEA LIONS
BEL19890323
EL.CMC
1H09´55"
+4´40"
11
PEETERS Rob
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
BEL19850702
EL.CMC
1H10´40"
+5´25"
12
BOSMANS Wietse
ERA REAL ESTATE - CIRCUS
BEL19911230
EL.CMC
1H10´55"
+5´40"
13
VANTORNOUT Klaas
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19820519
EL.CMC
2 r
14
SWEECK Laurens
ERA REAL ESTATE - CIRCUS
BEL19931217
EL.CMC
2 r
15
JACOBS Johan
PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE
SUI19970301
U23
2 r
16
JOSEPH Thomas
MARLUX - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19961206
U23.C
3 r
17
DEGROOTE Jonas
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19951017
U23.MC
3 r
18
TOUPALIK Jakub
CYCLING ACADEMY TEAM
CZE20010717
U23
3 r
19
VERMEERSCH Gianni
STEYLAERTS-BETFIRST
BEL19921119
EL.CMC
3 r
20
SWEECK Diether
ERA REAL ESTATE - CIRCUS
BEL19931217
EL.CMC
4 r
21
DEBEIR Arno
LARES-DOLTCINI CT
BEL19990712
JUNIOR
4 r
22
VAN COMPERNOLLE Kenneth
TARTELETTO - ISOREX SUPERANO HAM (TEAM B)
BEL19880330
ELITE
4 r
23
MILLBURN Garry
SPEEDVAGEN X MAAP-
AUS19870202
ELITE
4 r
24
HUYS Stijn
BRUYNOOGHE CYCLING TEAM
BEL19860506
ELITE
4 r
25
ALDERWEIRELD Robin
TEAM MAHIEU - KONA - VANDERMEEREN
BEL19961210
U23
4 r
26
SWEECK Hendrik
ERA REAL ESTATE - CIRCUS
BEL19920113
EL.CZC
4 r
27
SÄGESSER Severin
FOCUS E.FLOCCARI CYCLOCROSS TEAM
SUI19920711
ELITE
4 r
28
MENUT David
CREUSE OXYGENE
FRA19920311
ELITE
5 r
29
JELINEK Josef
SRAM MITAS TREK
CZE19980702
U23
5 r
30
TULETT Daniel
SPECIALIZED RACING
GBR19990703
U23
5 r
31
SULC Jakub
BIKE & SKI BAKAJDA SPOLEK
CZE19960310
U23
5 r
32
MUSEEUW Stefano
TARTELETTO - ISOREX
BEL19970601
U23
6 r
33
SANDERSON Brody
-
CAN19990604
U23
6 r
34
MAYER Daniel
KC HLINSKO
CZE19970108
6 r
35
THEOBALD Ulrich
GUNSHA-KMC TEAM
GER19830823
ELITE
6 r
36
DINIZ Nicholas
-
CAN19990323
U23
6 r
37
DECLERCK Mathias
BIKE ADVICE CT
BEL19960107
U23
6 r
38
SCHUBERT Stepan
CEZ CYKLO TEAM TABOR
CZE19960513
U23
6 r
39
CARRIOU Maxime
UC QUIMPERLOISE
FRA19961217
U23
6 r
40
ROBERTSON Finlay
DERWENTSIDE CC
GBR19981020
U23
6 r
41
JARY David
JOHNSON CONTROLS AS MB
CZE19981008
6 r
42
BUTLER Michael
HARGROVES CYCLES RIDLEY RT
GBR19910404
ELITE
6 r
43
ODONNELL Trevor
-
CAN19960507
U23
6 r
44
ODA Hijiri
JAPAN CYCLING FEDERATION-
JPN19981123
U23
7 r
45
FOX George
PAUL MILNES CYCLES YORKSHIRE
GBR19980327
U23
7 r
46
MEYERS Eric
LC TETANGE
LUX19980729
U23
7 r
47
MAEDA Kohei
-JAPAN CYCLING FEDERATION
JPN19940615
EL.CZC
7 r
48
HABLITZEL Jonas
RV PFEIL MAGSTADT
GER19950603
ELITE
7 r
49
POBLET DOT Albert
CICLES VIC CLUB CICLISTA
ESP19961019
U23
7 r
50
LOFTUS Tyla
WHEELBASE ALTURA MGD
GBR19990515
U23
8 r
51
MIDDLEMISS Ryan
ALL TERRAIN CYCLES
GBR19990831
U23
8 r Sluiten