1
Daniel
AUER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
28 AUT 3:27:12 40.00
2
Tomáš
BÁRTA
ATT INVESTMENTS
23 CZE 3:27:13 30.00
3
Dusan
RAJOVIC
TEAM CORRATEC
25 SRB 3:27:13 25.00
4
Atsushi
OKA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
27 JPN 3:27:13 20.00
5
Bartosz
RUDYK
SANTIC-WIBATECH
24 POL 3:27:13 15.00
6
Enrico
ZANONCELLO
BARDIANI CSF FAIZANE'
25 ITA 3:27:13 10.00
7
Michel
ASCHENBRENNER
P & S BENOTTI
23 GER 3:27:13 5.00
8
Dries
DE POOTER
HAGENS BERMAN AXEON
20 BEL 3:27:13 3.00
9
Filippo
FORTIN
MALOJA PUSHBIKERS
33 ITA 3:27:13 3.00
10
Patryk
STOSZ
VOSTER ATS TEAM
28 POL 3:27:13 3.00
11
Fabian
STEININGER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
22 AUT 3:27:13
12
Matiss
KALVERSS
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
19 LAT 3:27:13
13
Žiga
JERMAN
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
24 SLO 3:27:13
14
Nelson
SOTO MARTINEZ
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
28 COL 3:27:13
15
Robin
FROIDEVAUX
SWISS RACING ACADEMY
24 SUI 3:27:13
16
Tilen
FINKŠT
ADRIA MOBIL
25 SLO 3:27:13
17
Sebastian
MORA VEDRI
MANUELA FUNDACION
34 ESP 3:27:13
18
Colby
SIMMONS
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 USA 3:27:13
19
Hijiri
ODA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 JPN 3:27:13
20
Pirmin
BENZ
RAD-NET ROSE TEAM
22 GER 3:27:13
21
Bartlomiej
PROC
SANTIC-WIBATECH
23 POL 3:27:13
22
Michael
GARRISON
HAGENS BERMAN AXEON
21 USA 3:27:13
23
Manuel
ZOBRIST
TEAM CORRATEC
25 SUI 3:27:13
24
Iker
BONILLO MARTIN
BARDIANI CSF FAIZANE'
19 ESP 3:27:13
25
Sven
REDMANN
RAD-NET ROSE TEAM
21 GER 3:27:13
26
Linus
KVIST
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
23 SWE 3:27:13
27
Raphael
HAMMERSCHMID
HRINKOW ADVARICS
26 AUT 3:27:13
28
Tim
WOLLENBERG
MALOJA PUSHBIKERS
22 GER 3:27:13
29
Jaka
PRIMOŽIČ
HRINKOW ADVARICS
24 SLO 3:27:13
30
Célestin
WATTELLE
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
19 FRA 3:27:13
31
Tom
LINDNER
P & S BENOTTI
21 GER 3:27:13
32
Darren
RAFFERTY
HAGENS BERMAN AXEON
19 IRL 3:27:13
33
Luka
ZIHERL
CYCLING TEAM KRANJ
20 SLO 3:27:13
34
Dario
LILLO
20 SUI 3:27:13
35
Hugo
LENNARTSSON
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
19 SWE 3:27:13
36
Kevin
PEZZO ROSOLA
TIROL KTM CYCLING TEAM
20 ITA 3:27:13
37
Sean
FLYNN
SWISS RACING ACADEMY
22 GBR 3:27:13
38
Daniel
SPORYSCH
ATT INVESTMENTS
19 CZE 3:27:13
39
Petr
KELEMEN
SWISS RACING ACADEMY
22 CZE 3:27:13
40
Yeisson Ferney
CASALLAS RINCON
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
22 COL 3:27:13
41
Axandre
VAN PETEGEM
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 BEL 3:27:13
42
Viktor
POTOČKI
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
23 CRO 3:27:13
43
Daniel
JIMENEZ MARTINEZ
MANUELA FUNDACION
20 ESP 3:27:13
44
Lorenzo
MARENZI
MERIDIANA KAMEN TEAM
24 CRO 3:27:13
45
Max
MOSMULLER
19 NED 3:27:13
46
Brayan
VARGAS HERNANDEZ
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
19 COL 3:27:13
47
Yugi
TSUDA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
20 JPN 3:27:13
48
Damian
PAPIERSKI
VOSTER ATS TEAM
22 POL 3:27:13
49
Mario
GAMPER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
23 AUT 3:27:13
50
Enrico
BATTAGLIN
BARDIANI CSF FAIZANE'
33 ITA 3:27:13
51
Luke
WILK
P & S BENOTTI
21 GER 3:27:13
52
David
PER
ADRIA MOBIL
27 SLO 3:27:13
53
Szymon
TRACZ
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 POL 3:27:13
54
Mateusz
KOSTANSKI
VOSTER ATS TEAM
23 POL 3:27:13
55
Silas
KOECH
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
19 GER 3:27:13
56
Joan Marti
BENNASSAR ROSSELLO
MANUELA FUNDACION
23 ESP 3:27:13
57
Jonas
RAPP
HRINKOW ADVARICS
28 GER 3:27:13
58
Stefan
BRANDLMEIER
SANTIC-WIBATECH
29 GER 3:27:13
59
Darren
VAN BEKKUM
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 NED 3:27:13
60
Tim
WAFLER
TIROL KTM CYCLING TEAM
20 AUT 3:27:13
61
Tijmen
GRAAT
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 NED 3:27:13
62
Niklas
JAGERSTAL
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
23 SWE 3:27:13
63
Bram
LEERKES
20 NED 3:27:13
64
Rindert
BUITER
19 NED 3:27:13
65
Ursin
SPESCHA
24 SUI 3:27:13
66
Archie
RYAN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 IRL 3:27:13
67
Masahiro
ISHIGAMI
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
25 JPN 3:27:13
68
Michal
ROTTER
ATT INVESTMENTS
22 CZE 3:27:13
69
Adam
JORDAN
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
19 SLO 3:27:13
70
Harold Martin
LOPEZ GRANIZO
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
22 ECU 3:27:13
71
Aljaž
JARC
ADRIA MOBIL
23 SLO 3:27:13
72
Matic
ŽUMER
25 SLO 3:27:13
73
Yannis
VOISARD
SWISS RACING ACADEMY
24 SUI 3:27:13
74
Artur
SOWINSKI
VOSTER ATS TEAM
25 POL 3:27:13
75
Tobias
NOLDE
P & S BENOTTI
24 GER 3:27:13
76
Manuel
BOSCH
HRINKOW ADVARICS
33 AUT 3:27:13
77
Daniel
EICHINGER
HRINKOW ADVARICS
27 AUT 3:27:13
78
Florian
KIERNER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
23 AUT 3:27:13
79
Luka
TURKULOV
CYCLING TEAM KRANJ
19 SRB 3:27:13
80
Hugo
KARS
20 NED 3:27:13
81
Teo
PEČNIK
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
20 SLO 3:27:13
82
Davide
TONEATTI
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
21 ITA 3:27:13
83
Toni
FRANZ
25 GER 3:27:13
84
Petr
HETFLEIŠ
ATT INVESTMENTS
21 CZE 3:27:13
85
Luka
VRHOVNIK
24 SLO 3:27:13
86
Matteo
RABOTTINI
MERIDIANA KAMEN TEAM
35 ITA 3:27:13
87
Steva
KLISURIĆ
MERIDIANA KAMEN TEAM
33 SRB 3:27:13
88
Matthew
RICCITELLO
HAGENS BERMAN AXEON
20 USA 3:27:13
89
Jonas
SONNLEITNER
SANTIC-WIBATECH
25 GER 3:27:13
90
Josef
DIRNBAUER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
24 AUT 3:27:13
91
Pawel
SZOSTKA
SANTIC-WIBATECH
24 POL 3:27:13
92
Louis
EVANS
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
21 GBR 3:27:13
93
Tom
MAI
22 GER 3:27:13
94
Dominik
RÖBER
P & S BENOTTI
23 GER 3:27:13
95
Giulio
MASOTTO
TEAM CORRATEC
23 ITA 3:27:13
96
Sacha
BIETRY
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
22 FRA 3:27:13
97
Jack
BURKE
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
27 CAN 3:27:13
98
Yusuke
KADOTA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 JPN 3:27:13
99
Jacopo
COLLADON
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
19 ITA 3:27:13
100
Liam
BERTAZZO
MALOJA PUSHBIKERS
30 ITA 3:27:13
101
Lennart
VOEGE
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
22 GER 3:27:13
102
Viktor
FILUTÁS
ADRIA MOBIL
26 HUN 3:27:13
103
Rafael Steven
PINEDA PINEDA
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
23 COL 3:27:13
104
German Dario
GOMEZ BECERRA
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
21 COL 3:27:13
105
Žiga
BOŽIČ
20 SLO 3:27:13
106
David
PAUMANN
TIROL KTM CYCLING TEAM
19 AUT 3:27:13
107
Edvin
LOVIDIUS
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
20 SWE 3:27:13
108
Adrian
STIEGER
TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
19 AUT 3:27:13
109
Emilio
HALBMAYER
TIROL KTM CYCLING TEAM
19 AUT 3:27:13
110
Veljko
STOJNIĆ
TEAM CORRATEC
23 SRB 3:27:13
111
Edgar Andres
PINZON VILLALBA
COLOMBIA TIERRA DE ATLETAS GW SHIMANO
21 COL 3:27:13
112
Felix
ENGELHARDT
TIROL KTM CYCLING TEAM
22 GER 3:27:13
113
Lukas
GRIEßER
TIROL KTM CYCLING TEAM
19 AUT 3:27:13
114
Philipp
HOFBAUER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
20 AUT 3:27:13
115
Jaka
VOVK
CYCLING TEAM KRANJ
20 SLO 3:27:13
116
Rainer
KEPPLINGER
HRINKOW ADVARICS
25 AUT 3:27:13
117
Felix James
MEO
MALOJA PUSHBIKERS
25 NZL 3:27:13
118
Daniil
PRONSKIY
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
22 KAZ 3:27:13
119
Ruben
EGGENBERG
SWISS RACING ACADEMY
22 SUI 3:27:13
120
Martin
MARCELLUSI
BARDIANI CSF FAIZANE'
22 ITA 3:27:13
121
Moritz
KRETSCHY
RAD-NET ROSE TEAM
20 GER 3:27:13
122
Jannis
PETER
P & S BENOTTI
22 GER 3:27:13
123
Alessandro
PINARELLO
BARDIANI CSF FAIZANE'
19 ITA 3:27:13
124
Giulio
PELLIZZARI
BARDIANI CSF FAIZANE'
19 ITA 3:27:13
125
Philip
WEBER
MALOJA PUSHBIKERS
24 GER 3:27:46
126
Alex
VOGEL
SWISS RACING ACADEMY
23 SUI 3:27:46
127
Samuel
LORD
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
23 SWE 3:27:49
128
Matteo
BERTRAND
MERIDIANA KAMEN TEAM
28 ITA 3:27:49
129
Stefan
MARBLER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
20 AUT 3:27:49
130
Boštjan
MURN
ADRIA MOBIL
21 SLO 3:29:12
131
Max-David
BRIESE
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
19 GER 3:29:12
132
Jan
KAŠPAR
ATT INVESTMENTS
22 CZE 3:29:12
133
Maxime
LHOMME
19 SUI 3:29:50
134
Felix
RITZINGER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
26 AUT 3:29:54
135
Joren
DE GRUIJTER
19 NED 3:30:05
136
Pablo
SANCHEZ
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
20 FRA 3:30:05
137
Mateusz
GRABIS
VOSTER ATS TEAM
28 POL 3:30:05
138
Jacob
AHLSSON
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
24 SWE 3:33:17
139
Niels
FRIGGE
20 GER 3:40:12
Orken
SLAMZHANOV
ASTANA QAZAQSTAN DEVELOPMENT TEAM
21 KAZ DNF
Isaac
CANTON SERRANO
MANUELA FUNDACION
26 ESP DNF
Tobias John Ronald
PERRY
HAGENS BERMAN AXEON
22 GBR DNF
Julian
BORRESCH
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
20 GER DNF
Philipp
GEBHARDT
RAD-NET ROSE TEAM
19 GER DNF
Alexander
GRATZER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
22 AUT DNF
Nigel
DE SOTA
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
27 USA DNF
Justin
MCQUERRY
TEAM NOVO NORDISK DEVELOPMENT
27 USA DNF
Joost
NAT
20 NED DNF
Evan
RUSSELL
SARIS ROUVY SAUERLAND TEAM
21 CAN DNF
Paul
ROSEGGER
WSA KTM GRAZ P/B LEOMO
20 AUT DNF
Blaž
AVBELJ
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
21 SLO DNF
Jovan
DIVNIĆ
MERIDIANA KAMEN TEAM
20 SRB DNF
Adrian
LATOCHA
RAD-NET ROSE TEAM
19 GER DNF
Ludwig
STADLER
SANTIC-WIBATECH
21 GER DNF
Bine
LOTRIČ
CYCLING TEAM KRANJ
20 SLO DNF
Matic
MAČEK
LJUBLJANA GUSTO SANTIC
20 SLO DNF
Jaka
ŠPOLJAR
ADRIA MOBIL
19 SLO DNF
Maks
CVJETIČANIN
CYCLING TEAM KRANJ
19 SLO DNF
Antonio
BARAC
MERIDIANA KAMEN TEAM
25 CRO DNF
Enej
MERTELJ
CYCLING TEAM KRANJ
19 SLO DNF
Michal
SCHURAN
ATT INVESTMENTS
26 CZE DNF
Lars
HEINIGER
21 SUI DNF
Krzysztof
PARMA
VOSTER ATS TEAM
35 POL DNF
Corey
DAVIS
MALOJA PUSHBIKERS
30 USA DNF
Štefan
KOVAČ
20 SLO DNF
Santiago
MESA PIETRALUNGA
MANUELA FUNDACION
25 COL DNF
Bela
WAWRO
19 GER DNF
Moritz
CZASA
20 GER DNF
Mihael
ŠTAJNAR
22 SLO DNF
Žan
GORJANC
19 SLO DNF Sluiten